Tiesa pasludina «Liepājas ostas LM» maksātnespēju

Liepājas tiesa, šodien rakstveida procesā skatot Liepājas ostas stividorkompānijas AS "Liepājas osta LM" maksātnespējas procesa lietu, pasludinājusi to par maksātnespējīgu, informēja Liepājas tiesas tiesneša palīdze Inta Kurpa.

Par "Liepājas ostas LM" maksātnespējas procesa administratori iecelta Zanda Kokare-Rode. Viņas kandidatūru Maksātnespējas administrācija (MNA) ieteica pēc tam, kad tiesa iepriekš atteica iecelt par administratori "Liepājas ostas LM" maksātnespējas procesa lietā AS "Liepājas metalurgs" maksātnespējas administratora Haralda Velmera sievu Annu Velmeri. MNA tika lūgta ieteikt jaunu maksātnespējas procesa administratora kandidātu.

Lietu skatīja tiesnesis Iļja Grigorjevs. Tiesnesis vairākus gadus strādāja "Liepājas metalurgā" par juristu.

Kā aģentūra LETA iepriekš uzzināja MNA, ieteikumā par administratoru, kas tika nosūtīts tiesai, iestāde tomēr atsaucās un norādīja uz Maksātnespējas likumu, kurā rakstīts, ka administratora pienākumus konkrētā maksātnespējas procesā administrators nevar uzņemties un pildīt, ja administrators ir personiski ieinteresēts tiesiskās aizsardzības procesa lietā, juridiskās personas maksātnespējas procesa lietā vai fiziskās personas maksātnespējas procesa lietā, vai arī ir citi apstākļi, kas rada pamatotas šaubas par viņa objektivitāti.

Kā ziņots, "Liepājas metalurga" maksātnespējas procesa administrators Velmers 2014.gada septembrī noslēdza līgumu ar Krievijas privātpersonu Konstantīnu Gončarovu par kompānijas meitasuzņēmuma "Liepājas osta LM" 95,2% akciju iegādi.

Kompānijas akciju kontrolpaketi administrators pārdeva par 150 000 eiro.

Kā iepriekš sacīja Velmers, pircējs uzņēmumu iegādājies ar visām tā saistībām, kuru kopējais apjoms pārsniedza 12 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti