Tiesa noraida «Kesko» un «Kuršu» prasības atcelt KP lēmumu par konstatēto aizliegto vienošanos

Administratīvā apgabaltiesa otrdien, 17. februārī, spriedumos noraidījusi būvmateriālu tirgotāju AS "Kesko Senukai Latvia" un SIA "Tirdzniecības nams "Kurši"" pieteikumus atcelt Konkurences padomes (KP) 2017. gada 31. augusta lēmumu, ar kuru konstatēta aizliegta vienošanās starp būvmateriālu ražotājiem un tirgotājiem par ilgstošu tālākpārdošanas cenu noteikšanu, informēja KP.

Ar lēmumu SIA "Tirdzniecības nams "Kurši"" piemērots naudas sods 1 145 077 eiro un AS "Kesko Senukai Latvia" 920 618 eiro apmērā.

KP skaidroja, ka lietas izpētes laikā KP vērtēja SIA "Knauf" un SIA "Norgips", kā arī lielāko būvmateriālu mazumtirgotāju AS "Kesko Senukai Latvia", SIA "Tirdzniecības nams "Kurši"", SIA "Depo Diy" un SIA "Krūza" vienošanos, ilgstošā periodā veicot minimālā tālākpārdošanas cenu līmeņa un noteikta cenu līmeņa fiksēšanu SIA "Knauf" un SIA "Norgips" izplatītajai produkcijai.

KP 2017. gada lēmumā konstatēja, ka vienošanās izpaudās gan vertikālu ierobežojumu formā starp SIA "Knauf"; un SIA "Norgips" un mazumtirgotājiem, gan arī kā horizontālas karteļa vienošanās – mazumtirgotājiem panākot kopīgu sapratni un saskaņotu rīcību par vienotiem darbības principiem un savstarpēju kontroli vienošanās īstenošanā attiecībā uz SIA "Knauf" un SIA "Norgips" precēm, norādīja KP.

"Tiesa spriedumos veica detalizētu un visaptverošu tiesvedības lietās esošo pierādījumu un tās dalībnieku savstarpējās komunikācijas analīzi, kas pietiekami atklāja AS "Kesko Senukai Latvia" un SIA "Tirdzniecības nams "Kurši"" mērķi mazināt konkurenci tirgū. Līdz ar to tiesa pilnībā pievienojās Konkurences padomes secinājumam par aizliegtas vienošanās pārkāpuma konstatēšanu un atbildības noteikšanu," sacīja KP Juridiskā departamenta direktors Valentīns Hitrovs.

"Kesko Senukai Group" pārstāve Karina Kaširska paziņojumā medijiem norādīja, ka uzņēmums apsver iespēju  Administratīvās tiesas lēmumu apstrīdēt Augstākajā tiesā.

KONTEKSTS:

Par īstenoto aizliegto vienošanos KP 2017. gadā pieņēma lēmumu piemērot 5,8 miljonus eiro lielu naudas sodu trim būvmateriālu tirgotājiem – AS "Kesko Senukai Latvia", SIA "Tirdzniecības nams "Kurši"", kā arī SIA "Depo Diy", kura pieteikumu par KP lēmuma atcelšanu tiesa joprojām skata.

Pirms KP lēmuma pieņemšanas ar SIA "Knauf", SIA "Norgips" un SIA "Krūza" noslēgti administratīvie līgumi, kas paredzēja izbeigt tiesisko strīdu un samaksāt naudas sodu kopā 1,6 miljonu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt