Tehnoloģiju uzņēmumiem būs pieejama 30 miljonu eiro vērta «Akselerācijas fondu programma»

Latvijas Garantiju aģentūra (LGA) sadarbībā ar Ekonomikas ministriju izstrādājusi "Akselerācijas fondu programmu", kurā tehnoloģiju intensīviem uzņēmumiem būs pieejami 30 miljoni eiro, šodien informatīvā pasākumā uzņēmējus informēja LGA pārstāvji.

"Akselerācijas fondu programma" izstrādāta, jo LGA konstatējusi, ka tehnoloģiju intensīviem uzņēmumiem ir nepietiekams finansējums pirms sēklas un sēklas posmā, kā arī trūkst alternatīva finansējuma uzņēmumiem agrīnā stadijā.

"Akselerācijas fondu programma" paredz konkursa kārtībā izraudzīt divus akseleratora fondus, kuru mērķis būs palīdzēt izveidot veiksmīgus uzņēmumus ar lielu izaugsmes potenciālu tehnoloģiju ietilpīgās nozarēs. Tāpat šiem fondiem būs jāattīsta jaunu uzņēmumu ekosistēma Latvijā un potenciāli jāpiesaista komandas no citām valstīm. Paredzams, ka fondu darbības rezultātā tiks radīts reģionāla mēroga un nozīmes tehnoloģisko iesācējuzņēmumu akselerācijas centrs.

Kopējais programmas budžets būs 30 miljoni eiro, līdz ar to publiskā finansējuma apjoms vienā fondā būs līdz 15 miljoniem eiro. Tomēr paredzams, ka fondiem tiks piesaistīti arī finanšu starpnieku ieguldījumi, līdz ar to viena fonda kopējais apjoms varētu sasniegt 15,75 miljonus eiro.

Kopumā akselerācijas fondi veiks trīs veida investīcijas - pirms sēklas finansējums biznesa idejas attīstīšanai būs līdz 50 000 eiro, sēklas finansējums biznesa idejas komercializēšanai - līdz 250 000 eiro, bet finansējums uzņēmuma izveidei varēs sasniegt 500 000 eiro.

Plānots, ka akselerācijas fondi ieguldījumus tehnoloģiju uzņēmumos veiks no 2016.gada līdz 2020.gadam. Šajā posmā akselerācijas fondiem tehnoloģiju uzņēmumi būs jānodrošina ar telpām, grāmatvedības pakalpojumiem un citiem ārpakalpojumiem.

Akselerācijas fondi varēs investēt mazos, tostarp, mikro uzņēmumos. Savukārt atbalsts netiks sniegts tādiem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar nekustamo īpašumu operācijām, azartspēlēm un derībām, kā arī ieroču, munīcijas, tabakas un tabakas izstrādājumu, alkoholisko dzērienu ražošanu un tirdzniecību.

LGA plāno, ka fondu darbības laikā kopumā tiks atbalstīti aptuveni 85 uzņēmumi jeb 20 uzņēmumi gadā, tāpat LGA pauž cerību, ka uzņēmumi pēc akselerācijas piesaistīs investīcijas ārpus programmas vismaz piecu miljonu eiro apmērā.

Lai "Akselerācijas fondu programmas" gaitā varētu izveidot divus akselerācijas fondus, LGA 2015.gada janvārī plāno izsludināt iepirkuma konkursu par fondu izveidi, bet pieteikumu izvērtēšana varētu noritēt līdz nākamā gada martam, kad arī tiks nosaukti konkursa uzvarētāji. Ņemot vērā faktu, ka konkursa rezultātus, iespējams, pārsūdzēs, LGA līgumus ar jaunajiem fondiem varētu parakstīt vien nākamā gada vidū.

Plānots, ka iepirkumā par jaunu fondu izveidi, LGA no pretendentiem prasīs, lai to komandā darbojas vismaz trīs kvalificēti eksperti - akseleratora vadītājs, tehnoloģiju eksperts un riska kapitāla investīciju vadītājs. Fonda vadības komandai būs jābūt ar praktisku pieredzi tehnoloģiju akselerācijas un riska kapitāla investīciju jomā, kā arī pretendentiem būs jābūt pieredzei sadarbībā ar starptautiski atzītu akseleratoru.

Vērtējot pretendentus, LGA ņems vērā jauno fondu stratēģiju, iepriekšējo sadarbību ar starptautisku akseleratoru, piedāvāto fonda līdzfinansējuma apjomu un fonda piedāvāto vadības izmaksu apmēru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti