Sadaļas Sadaļas

Tautsaimniecības komisija: Būvniecības valsts kontroles birojs sāks strādāt 1.oktobrī

Būvniecības valsts kontroles birojs sāks strādāt šī gada 1.oktobrī. Par to otrdien vienojās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti, lemjot par būvniecības jomas regulējuma izmaiņām. Deputāti izskatīšanai Saeimā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Būvniecības likumā.

„Pirms trim gadiem likvidētās Valsts būvinspekcijas vietā turpmāk būs Būvniecības valsts kontroles birojs, kura būvinspektoriem būs pienākums uzraudzīt visu lielāko sabiedriskās nozīmes ēku celtniecību un pārbūvi. Regulējums attieksies uz ēkām, kurās ikdienā uzturas vairāk nekā 100 cilvēku. Valsts būvinspektori pārbaudīs arī vietējo pašvaldību pasūtītos būvdarbus jaunceltnēs vai pārbūvētās ēkas, kuru līgumcena ir 1,5 miljoni eiro vai lielāka,” norāda komisijas priekšsēdētājs Jānis Ozoliņš.

Līdz ar izmaiņām plānots, ka birojs no šī gada 1.oktobra informēs kompetences pārbaudes iestādes par būvspeciālistu profesionālās darbības pārkāpumiem, nodrošinās metodisko palīdzību, organizēs būvniecības procesā iesaistīto uzraudzības iestāžu un nevalstisko organizāciju sadarbību, veicinot būvspeciālistu profesionālās kompetences paaugstināšanu. Tāpat birojs no oktobra sāks izskatīt iesniegumus un sūdzības par būtiskiem normatīvo aktu pārkāpumiem būvniecības procesā.

Paredzēts, ka no nākamā gada 1.janvāra Būvniecības valsts kontroles birojs sāks nodrošināt publisko ēku ekspluatācijas uzraudzību. Savukārt no nākamā gada 1.jūlija birojam būs jānodrošina visi Būvniecības likumā noteiktie uzdevumi, tostarp informācijas pieejamība būvniecības informācijas sistēmā, kā arī būvprojektu un būvju ekspertīžu organizēšana noteiktos gadījumos. Līdz 2015.gada 1.jūlijam visu lielāko sabiedrisko ēku uzraudzību veiks būvvalde vai iestāde, kura likumā noteiktos gadījumos veic būvvaldes funkcijas.

Komisijas priekšsēdētājs J.Ozoliņš informē, ka regulējums izstrādāts tā, lai pašvaldību būvvaldēm nedublētos pienākumi ar Būvniecības valsts kontroles biroju.

Vienlaikus grozījumi paredz jaunā Būvniecības likuma spēkā stāšanās laiku atlikt līdz 1.oktobrim. Iepriekš Saeima bija lēmusi, ka jaunais būvniecības jomas regulējums stāsies spēkā šī gada 1.maijā.

Saeima grozījumus Būvniecības likumā skatīs šīs ceturtdienas parlamenta sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt