Straujuma: Valsts varēs atgūt visus «Metalurgā» ieguldītos līdzekļus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

„Liepājas metalurgs” darbu varētu atsākt jau šī gada novembrī, pēc Ministru kabineta sēdes norādījusi premjerministre Laimdota Straujuma ("Vienotība"). Valdība pilnvarojusi Finanšu ministriju parakstīt „Liepājas metalurga” pārdošanas līgumu. Pašreizējie aprēķini arī liecinot, ka valsts varēs atgūt visus no valsts budžeta uzņēmumā ieguldītos līdzekļus.

Premjere norādīja, ka patlaban neredz riskus uzņēmuma darbības atsākšanai.

„Tiklīdz būs parakstīts pārdošanas līgums, ir informācija, ka investors ir gatavs investēt noteiktu summu darba uzsākšanai. Plānots, ka „Liepājas metalurgs” darbu varētu atsākt novembra vidū, bet tas var arī mainīties, kad nāks šī diena, jo jāņem vērā - mīnus grādu temperatūrā darbus atsākt būs grūtāk. Principā darījums tiek noslēgts un mēs gaidām, kad uzņēmums atsāks darbu.”

Darījuma noslēgšanu gaida arī Eiropas Savienības banka, kura garantē šo maksājumu Latvijas valstij un citiem kreditoriem, piebilda premjere.

Šķiet, ka darījums ir drošs gan garantiju dēļ, gan investora vēlmes ieguldīt naudas summu lielāku par pirmo iemaksu dēļ, lai „Liepājas metalurgs” atsāktu darbu,” sacīja Straujuma.

Jau ziņots, ka maksātnespējīgo uzņēmumu „Liepājas metalurgs” nolemts pārdot uzņēmumam „KVV Group”, kas solījis samaksāt 107 miljonus eiro. Summa jāsamaksā 10 gadu laikā.

Otrs pretendents Krievijas uzņēmējs Igors Šamiss, kurš pārstāv Luksemburgas kompāniju "United Group", piedāvāja maksāt 120 miljonus eiro. Tomēr pēc administratora un valdības pārstāvju domām, Šamisa piedāvājums neietvēra tik pārliecinošas garantijas par samaksu un uzņēmuma darba atsākšanu, kā izraudzītā pretendenta piedāvājums. 

Iepriekš vēstīts, ka ziņas par LM finanšu problēmām publiski nāca klajā pērn janvārī. Uzņēmuma akcionāri un toreizējie saimnieki Sergejs Zaharjins, Iļja Segals un Kirovs Lipmans sākotnēji vērsās pie valdības pēc palīdzības, taču tā atteica. Ministri uzsvēra, ka valstij nav jāiegulda līdzekļi privātā uzņēmumā, kuram turklāt ir necaurredzama finanšu kārtība un kurā investori savstarpēji strīdas, nespējot vienoties par uzņēmuma tālāku attīstību.

Pērn jūlijā valsts atmaksāja 67,4 miljonus eiro lielo kredītu LM vietā, ko bija garantējusi Itālijas bankai „UniCredit”. Tikmēr akcionāri, kas pauda, ka aktīvi meklē investorus, uzņēmumu zaudēja un investorus neatrada. Bez darba palika vairāk nekā 1000 strādnieku.

Pērn novembrī tiesā tika iesniegta pieteikums, kurā lūdza atzīt LM par maksātnespējīgu, un sākās jauna investora meklējumi.

Šogad, augusta otrajā pusē LM maksātnespējas administrators Haralds Velmers un konsultāciju uzņēmuma "Prudentia" vadītājs Kārlis Krastiņš, kurš arī ir iesaistīts jauna investora piesaistē, atzina, ka investoriem pievilcīga šķiet iespēja, ka LM strādnieki uzreiz ir gatavi atgriezties darbā. Viņi pieļāva, ka jau rudenī rūpnīca pakāpeniski atsāks darbs.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti