Straujuma atbalsta minimālās algas celšanu nākamgad par 17 eiro - līdz 377 eiro

Nākamgad minimālo algu būtu jāpalielina par 17 eiro - līdz 377 eiro mēnesī, trešdien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

"Nākamā gada budžetā, es personīgi neatbalstītu 40 eiro pielikšanu pie minimālās algas. Labklājības ministrija ir aprēķinājusi, ka varētu pacelt par 17 eiro," teica premjere, norādot, ka šo priekšlikumu atbalstītu.

Viņa uzsvēra, ka ir svarīgi, lai minimālās algas palielināšana sakristu ar produktivitātes pieaugumu.

Straujuma atzīmēja, ka šobrīd netiek izskatīts variants saglabāt minimālo algu pašreizējā apmērā.

Straujuma iepriekš norādīja, ka minimālā alga nākamgad būtu jāpalielina par 20 eiro līdz 380 eiro mēnesī, savukārt "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa norādījusi, ka viena no "partijas topa prioritātēm līdzās aizsardzības un iekšlietu budžeta palielināšanai būs minimālās algas celšana. Koalīcijas partneriem tikšot piedāvāts minimālo ienākumu slieksni palielināt no 360 eiro līdz 400 eiro".

Savukārt labklājības ministrs Uldis Augulis uzskata, ka minimālo algu nākamgad vajadzētu saglabāt pašreizējā apmērā. Viņš arī atzinis, ka šogad tik strauja minimālās algas palielināšana bijusi kļūda.

Minimālā darba alga ar šā gada 1.janvāri tika palielinātā no 320 eiro līdz 360 eiro.

5 komentāri
strādnieks
Kāpēc Straujuma tik ļoti grib paaugstināt minimālo algu? Tāpēc, ka tas palielinās katram parastajam baurim nodokļus par aptuveni 9,50 eur. Vienotība taču jābaro!
DuDū
"..ir svarīgi, lai minimālās algas palielināšana sakristu ar produktivitātes pieaugumu,"- nu, padomju laikos produktivitātes pieaugums nozīmēja tikai vienu: jāpaaugstina normas. Mūsu laikos tas nozīmē: kāpiniet peļņas pieaugumu uzņēmējam, varbūt jums, tauta, kādu kauliņu mēs atmetīsim
strādnieks
Lai, beidzot, kāds, kurš mētājas ar tukšu d*****u, beidzot paskaidro ar konkrētiem skaitļiem, par cik lielu produktivitāti, cik liela alga pienakas. Citādi, pēc maniem aprēķiniem sanāk, ka algas sen jau vajadzēja dubultot, ja ne trīskāršot.
Viktors Krickis Krickis
Minimālo algu paceļ ierēdņiem, strādniekam sava alga jānopelna pašam.
strādnieks
Žurnālistu ievērībai - VID mājaslapā algas kalkulators ir pārtaisīts. Vairs nerāda darba devēja iemaksu daļu un baurim vairs nerodas priekšstats par pilnu nodokļu summu, kas Latvijas Republikā tiek uzkrauta algotam darbam.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti