Šteinbuku apstiprina Fiskālās disciplīnas padomes locekļa amatā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Saeima ceturtdien, 11.oktobrī, Fiskālās disciplīnas padomes locekļa amatā apstiprinājusi līdzšinējo Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāju Innu Šteinbuku.

Šteinbuka bijusi EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja, iepriekš arī strādājusi dažādos amatos EK, kā arī bijusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) priekšsēdētāja un finanšu ministra padomniece. 

Kopumā vakantajam Fiskālās disciplīnas padomes locekļa amatam izvirzīti divi kandidāti – Aivars Veiss un Šteinbuka, kura iepriekš guva Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas atbalstu.

Par kandidātiem uz šo amatu deputāti balsoja ar vēlēšanu zīmēm. Šteinbukas kandidatūru atbalstīja 54 Saeimas deputāti, bet Veisu – 15, liecina balsojums.

Kandidatūras darbam Fiskālās disciplīnas padomē bija jāizvirza, jo amatu pēc apstiprināšanas Latvijas Bankas padomes locekļa amatā atstāja Mārtiņš Kazāks.

Padome strādā kopumā sešu locekļu sastāvā, no kuriem trīs izvirzīti pēc Latvijas Bankas prezidenta un finanšu ministra priekšlikuma, bet trīs – pēc vismaz 10 Saeimas deputātu priekšlikuma. Padomes locekļus amatā apstiprina Saeima uz sešiem gadiem, un viens un tas pats loceklis amatu padomē var ieņemt ne vairāk kā divus pilnvaru termiņus pēc kārtas.

Fiskālās disciplīnas padome ir neatkarīga koleģiāla institūcija, kas izveidota Fiskālās disciplīnas likuma ievērošanas uzraudzībai. Padome darbu sāka 2014.gada janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti