Aktuāli

Swedbank galvenā ekonomiste Agnese Buceniece par darba samaksas pārmaiņām

Aktuāli

Darba devējiem darba sludinājumos jānorāda arī atalgojums

Dagnija Lejiņa par tehnoloģiju konferenci "Digital Freedom Festival"

«Start-up» uzņēmumu asociācija: Latvijā ir talanti, bet trūkst uzņēmības

Latvijas tehnoloģiju jomā ir daudz talantu un zināšanu, taču trūkst uzņēmības, intervijā Latvijas Radio atzina viena no Rīgā notiekošā "Digital Freedom Festival" organizētājām un jaunuzņēmumu jeb tā dēvēto "start-up" uzņēmumu asociācijas vadītāja Dagnija Lejiņa.

Ja skatās uz dažādiem rādītājiem, tad Latvijas "start-up" uzņēmumiem ir, kur augt, atzina Lejiņa. "Pamats ir labs. Daudzkas notiek mūsu galvās. Mums vajag ambīcijas, pasaules iekarošanas plānus. Ir daudz talantu, zināšanu, bet trūkst uzņēmības," pauda asociācijas vadītāja. Lai to mainītu, Rīgā piektdien un sestdien notiek festivāls "Digital Freedom Festival", kurā piedalīsies vairāk nekā 1,5 tūkstoši tehnoloģiju jomas speciālistu no vairāk nekā 40 pasaules valstīm.

Lejiņa intervijā stāstīja, ka Latvijā patlaban ir apmēram 250 "startup" uzņēmumu. Tas ir mazāk nekā Igaunijā, kur to ir divas trīs reizes vairāk. "Inovāciju ekosistēma nav tikai viens cilvēks, viens uzņēmējs vai vienas valsts atbildība. Viena no svarīgākajām lietām ir atvērtība ārvalstu talantiem, kompānijām un idejām," uzsvēra Lejiņa. Viņa arī vērsa uzmanību uz to, ka Latvijas pārticību un bagātību var vairot uzņēmēji un mūsdienu tehnoloģijas.

Pasākumā "Digital Freedom Festival" piektdien paredzētas diskusijas par cilvēka-mašīnas mijiedarbību. Festivāls Rīgā šogad norisināsies divas dienas - 30.novembrī un 1.decembrī un pulcēs vairāk nekā 1500 jaunuzņēmējus, investorus, korporāciju pārstāvjus un politikas veidotājus no visas pasaules.

Tāpat pasākumā notiks lekcijas un diskusijas par mākslīgo intelektu, kiberdrošību, zaļajām tehnoloģijām, viedajām pilsētām un digitālo detoksikāciju.

"Digital Freedom Festival" laikā "start-up" uzņēmumiem būs iespēja prezentēt savas idejas viena no pasaules ietekmīgākā akseleratora "500 Start-ups" un Eiropas akseleratora "Rockstart pitch" konkursos. Lai pilnvērtīgi sagatavotos konkursiem un tikšanām ar investoriem, reizi mēnesī "Digital Freedom Festival" sadarbībā ar partneriem - riska kapitāla fonda pārvaldītājiem "Overkill Ventures" un "BuildIT" - organizēs jaunuzņēmumu "pitch" sagatavošanās sesijas.

1 komentārs
Jānis Lietavietis
Nevis uzņēmības trūkst, bet gan Latvijā ir uzņēmējdarbībai nepiemērota vide, lielā birokrātija un nesabalansētie nodokļi padara gandrīz jebkuru jauno uzņēmumu par nenopietnu sava laika notriekšanu... Īstenībā arī vecie uzņēmumi turas virs ūdens pateicoties nodokļu un birokrātijas apiešanai, tā pilnīgi visu maksājot šeit vispār neviena uzņēmuma nepaliktu, valsts politika ir virzīta uz monopolizāciju un atsevišķu lielbagātnieku apbēršanu ar naudu un šajā vīzijā neiederas mazi uzņēmumi, kas draudētu kādreiz radīt konkurenci un mazināt peļņu valdošajam slānim, visa valsts politika ir virzīta uz to, lai būtu neizdevīgi veikt nelielu uzņēmējdarbību, savukārt lielu uzņēmumu dibināšanai šeit naudas nevienam nav, tad ir jāpārvācas uz ASV, ja ir tāds plāns.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti