Šprotes ar Latvijas zīmolu «Brīvais vilnis» varētu nonākt Krievijas tirgos no Irānas

Zivju konservu ražotājs “Brīvais vilnis” (BV) pašlaik ir sarunu procesā ar Irānas kolēģiem, kuriem varētu pasūtīt šprotu ražošanu ar BV zīmolu. “Brīvā viļņa” direktors Arnolds Babris intervijā Rus.lsm.lv pastāstīja, ka Irānas produkciju ar Latvijas zīmolu varētu sākt piegādāt Krievijai jau šī gada rudenī.  

27.jūnijā Latvijā ieradīsies Krievijas pārtikas uzraudzības dienesta pārstāvji, lai pārbaudītu vietējos ražotājus, un pēc šīm pārbaudēm kļūs skaidrs, vai pērn noteiktais aizliegums piegādāt Krievijas tirgiem Latvijas šprotes paliks spēkā.  

Konteksts  

Krievijā aizliegums Latvijas un Igaunijas ražotajiem zivju konserviem ir spēkā no 2015.gada 4.jūnija. Toreiz Krievija apgalvoja, ka tas nav saistīts ar rietumvalstu sankcijām, bet gan ar produkcijas kvalitāti.
Nozares uzņēmumi gan toreiz apgalvoja, ka Krievijas pārtikas uzraugi jau bija sagatavojuši negatīvu lēmumu vēl pirms pārbaudēm.
Saskaņā ar pēdējām Zemkopības ministrijas aplēsēm, Latvijas zivju pārstrādes rūpniekiem  Krievijas embargo nozīmē eksporta apjomu kritumu par 24,9 miljoniem eiro, bet zivju konservu ražotājiem – par 53,7 miljoniem eiro.

Savukārt šprotu ražošana uz līguma pamata Irānā ļautu “Brīvajam vilnim” atgriezties Krievijas tirgos neatkarīgi no Krievijas pārtikas uzraugu lēmuma.

Babris skaidroja, ka ar Irānas ražotājiem runāts tieši par šprotu ražošanu, nevis Latvijā ražotās produkcijas pārmarķēšanu. Viņš, apmeklējot Irānu, redzēja tur ražotas šprotes no Kaspijas ķilavām. Izejvielas Irānā ir, bet “nav izpratnes, kā labāk ražot”, sacīja  Babris.

Pašlaik uzņēmums cenšas noskaidrot, vai ražošana Irānā ar BV zīmolu Krievijas tirgiem būtu reāla.   

Sarunas ar Irānas ražotājiem varētu turpināt arī tad, ja Krievija atcels Latvijas šprotu aizliegumu, jo “tur ir interesantas pozīcijas, kuras mēs paši nevaram saražot”. Piemēram, Irāna zvejo tunčus, un tur pašizmaksas ir zemākas un kvalitāte labāka, nekā, piemēram, Kaļiņingradā  ražotajai produkcijai.  

 Babris arī nedomā, ka vienošanās ar Irānu nozīmētu darbinieku atlaišanu Salacgrīvā, drīzāk Irānā ražotu to, ko nevar saražot Latvijā, savukārt to, ko nevar saražot Irānā, piegādātu no Latvijas.  

Viņš arī skaidroja, ka Krievijā šobrīd dārgas pārtikas preces pārdot grūti, bet Irānā ražotie konservi būtu lētāki. Tiesa, viņš atzina, ka pēc skata Kaspijas ķilavas no Baltijas ķilavām atšķirt grūti, taču garša atšķirsies.  

“Ja gribat augstākās kategorijas produkciju – tā maskās vairāk un to ražo Latvijā,” sacīja Babris.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti