SM: Lielajās ostās pārkrauto akmeņogļu kravu apjoms decembrī sasniedz gada labākos radītājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Atbilstoši prognozēm pagājušā gada decembrī Latvijas lielajās ostās turpināja palielināties pārkrauto akmeņogļu kravu apjoms, un šajā mēnesī tās gan pārsniedza 2020. gada labākos rādītājus, gan veidoja nepilnus 40% no visa 2021. gada pārkrautajām akmeņogļu kravām, informēja Satiksmes ministrijā.

Kopumā pagājušajā gadā lielajās ostās pārkrauti 1,76 miljoni tonnu akmeņogļu, no kuriem – 679 tūkstoši tieši decembrī, turpinot gada pēdējos mēnešos novēroto pieauguma dinamiku.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) komentēja, ka akmeņogļu kravu atgriešanās Latvijas ostās pagājušā gada otrajā pusē apliecina Latvijas tranzīta koridora konkurētspēju, izdevīgumu un nozares uzņēmēju efektivitāti. “Lai arī akmeņogles ir viena no tām kravu grupām, ko Krievija cenšas maksimāli virzīt caur savām ostām, pieprasījums pēc tām pasaules tirgos joprojām ir augsts, tādēļ nepieciešami arī Latvijas ostu un dzelzceļa pakalpojumi,” sacīja Linkaits.

Rīgas brīvostā atzīmēja, ka globālo energoresursu cenu izmaiņu ietekmē pieaug akmeņogļu kravu plūsma caur Rīgas brīvostas 2019. gadā izbūvētajiem beramkravu termināļiem Krievu salā. Pēdējā gada ceturksnī ogļu plūsma saglabājas stabila, un 2021. gadā veiktie padziļināšanas darbi rada arī iespēju apstrādāt lielākus sauskravas kuģus ar kravnesību līdz 150 000 tonnām.

Satiksmes ministrijas apkopotie dati liecina – 2021. gadā ostas kopumā pārkrāva 41,7 miljonu tonnu kravu. Starp kravu grupām, kurās vērojams pieaugums, 2021. gadā ir  ro-ro (roll-on roll-off) kravas – šajā segmentā pieaugums ir par 14%. Kokmateriāli ir viena no tām kravu grupām, kurās 2021. gadā ir apgrozījuma pieaugums – pārkrautas 5,4 miljoni kubikmetru kokmateriālu, un tas veido 18,6% pieaugumu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti