Septiņas personas tiesās par izvairīšanos no nodokļiem vairāk nekā 5 miljonu apmērā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Tiesai nosūtīta krimināllieta, kurā apsūdzētas septiņas personas par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā, informēja prokuratūrā. Minētās personas laika posmā no 2013. gada līdz 2014. gadam nodarījušas zaudējumus valstij lielā apmērā par kopējo summu, kas lielāka par pieciem miljoniem eiro.

Saskaņā ar apsūdzību organizētās grupas dalībnieki ar mērķi samazināt kāda uzņēmuma pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksājumus valsts budžetā, izmantojot komersantu datus un norēķinu kontus, organizēja un veica komersantu faktiski nenotikušu, ar PVN apliekamu darījumu dokumentu sastādīšanu un iekļaušanu PVN deklarācijās.

Šādā veidā viņi izveidoja faktiski nenotikušu darījumu ķēdi, proti, uzņēmums iekļāva savās PVN deklarācijās par 2013. gadu un 2014. gadu faktiski nenotikušus darījumus ar citu uzņēmumu, kurš savukārt deklarēja darījumus ar virkni citiem lietā esošajiem uzņēmumiem.

Personas apsūdzētas par to, ka tās izvairījās no PVN nomaksas kopsummā 5 062 451 eiro apmērā, radot iespēju valstij nesamaksāto PVN 678 902 eiro apmērā nepamatoti novirzīt uzņēmuma reāli veiktu ar nodokli apliekamu darījumu nodrošināšanai. Prokuratūra norāda, ka tika izveidota PVN pārmaksa un uzņēmums faktiski prettiesiski ieguva savā rīcībā valsts budžeta finanšu līdzekļus 958 815 eiro apmērā. Mantiskā kompensācija lietā pieteikta 6 700 168 eiro apmērā.

Krimināllietā septiņas personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 218. panta trešās daļas un 177. panta trešās daļas. Lieta nodota izskatīšanai Rīgas Pārdaugavas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti