Sākas pieteikšanās nodokļu samaksas termiņa pagarināšanai līdz 2023. gada vidum

No ceturtdienas, 2. decembra, tie nodokļu maksātāji, kuri no šī gada 11. oktobra nevar veikt savu saimniecisko darbību sakarā ar Covid-19 pandēmijā izsludinātās ārkārtējās situācijas noteiktajiem aizliegumiem, kas ir pamatdarbības veids, var savus nodokļu maksājumus sadalīt termiņos vai atlikt to samaksu uz laiku līdz 2023. gada 30. jūnijam.

Šī iespēja attiecas tikai uz tiem nodokļu maksātājiem, kuriem atbilstoši Ministru kabineta rīkojumam no 2021. gada 11. oktobra aizliegts veikt saimnieciskās darbības pamatdarbību valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā noteikto aizliegumu dēļ, piemēram, pakalpojumi, kas ir saistīti ar izklaidi un atrakcijām iekštelpās. 

Šie nodokļu maksātāji var lūgt sadalīt vai atlikt nodokļu maksājumus, kuru samaksas termiņš ir iestājies valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, mēnesī, kad ārkārtējā situācija beigusies, vai nākamajā mēnesī pēc ārkārtējās situācijas beigām, kā arī piešķirt termiņa pagarinājumu tiem nokavētajiem nodokļu maksājumiem, kuru samaksas termiņš jau ir pagarināts saskaņā ar likumu “Par nodokļiem un nodevām”.

Šim nodokļu atbalsta pasākumam nodokļu maksātāji var pieteikties Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā, aizpildot īpaši tam paredzētu veidlapu, ne vēlāk kā 15 dienu laikā no nodokļu samaksas termiņa iestāšanās vai 30 dienu laikā no 2021. gada 2. decembra.

Ņemot vērā, ka atbalsta programmas saskaņošana ar Eiropas Komisiju (EK) turpinās, VID gala lēmums par samaksas termiņa pagarinājuma piešķiršanu tiks pieņemts pēc EK saskaņojuma saņemšanas. Šis atbalsta pasākums ir pieejams papildus jau šobrīd likumā “Par nodokļiem un nodevām” paredzētajām iespējām.

Lēmums par nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu tiks atcelts, ja nodokļu maksātājs neievēros noteiktos samaksas termiņus, neveiks kārtējos vai pagarinātos maksājumus. Lēmumu atceļot, nesamaksātajai nodokļu pamatparāda daļai tiks aprēķināta nokavējuma nauda.
Nokavētajam nodokļu maksājumam, kura samaksai ir piešķirts termiņa pagarinājums, netiks aprēķināta nokavējuma nauda un informācija par nokavētajiem nodokļu maksājumiem netiek publicēta VID parādnieku datubāzē. Vienlaikus VID savā tīmekļvietnē publicēs nodokļu maksātāju sarakstu, kuriem piešķirts nodokļu samaksas termiņa pagarinājums.

Nodokļa samaksas pagarinājums neattiecas uz kredītiestādēm un finanšu iestādēm. Tāpat to nevar izmantot nodokļu maksātāji, kuru finansiālais stāvoklis neliecina par pagarinājuma nepieciešamību vai neļauj izpildīt nodokļu samaksas termiņa pagarinājuma nosacījumus, kuri neievēro kārtējo nodokļu maksājumu samaksas termiņus VID agrāk pieņemtajos lēmumos, kas nav sadarbojušies ar VID.

Plašāka informācija par atbalsta pasākumiem nodokļu jomā pieejama VID tīmekļvietnē “vid.gov.lv”.  

Savukārt tie nodokļu maksātāji, kuru saimniecisko darbību neskar Covid-19 dēļ noteiktie ierobežojumi, var izmantot jau līdz šim normatīvajos aktos noteiktās iespējas nodokļu samaksas termiņa atlikšanai un pagarināšanai līdz vienam gadam

KONTEKSTS:

Saeima pieņēma grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas ļaus nodokļu maksātājam, kurš no šī gada 11. oktobra nevar veikt savu saimniecisko darbību sakarā ar Covid-19 pandēmijā izsludinātās ārkārtējās situācijas noteiktajiem aizliegumiem, būs tiesības lūgt Valsts ieņēmumu dienestam (VID) sadalīt termiņos vai atlikt uz laiku līdz 2023. gada 30. jūnijam nodokļu maksājumu samaksu. 

Pašlaik pagaidu regulējums paredzēja, ka nodokļu maksājumu samaksu var pagarināt līdz 2022. gada 31. decembrim un visi lēmumi jāpieņem līdz 2021. gada 31. decembrim. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt