Saistībā ar naudas atmazgāšanu investori iesniedz jaunu prasību pret «Danske Bank» par 200,87 miljoniem eiro

Apmēram 60 investori ir iesnieguši jaunu prasību pret Dānijas banku grupu “Danske Bank”par 1,5 miljardiem dāņu kronu (200,87 miljoniem eiro) saistībā ar naudas atmazgāšanu, piektdien paziņoja šo investoru advokāti.

Šī ir trešā šāda veida lieta pret “Danske Bank”, kas ir Dānijas lielākā kredītiestāde. Martā tika ziņots, ka "Danske Bank" institucionālie akcionāri iesūdzējuši šo banku tiesā, lai no tās piedzītu 475 miljonus ASV dolāru (418,2 miljonus eiro) par naudas atmazgāšanas skandāla radītiem zaudējumiem.

“Danske Bank” paziņoja, ka tā aizstāvēsies pret jauno prasību, bet tai nav informācijas par šīs lietas izskatīšanas laiku.

Pret “Danske Bank” notiek izmeklēšana vairākās valstīs, tai skaitā ASV, par maksājumiem vairāk nekā 200 miljardu eiro apmērā, kas no 2007. līdz 2015.gadam veikti caur šīs bankas Igaunijas filiāli. Banka ir atzinusi, ka daudzi no šiem maksājumiem bijuši aizdomīgi.

“Mēs aizstāvēsimies pret šīm prasībām un tiksim galā ar jebkādu notikumu attīstību sadarbībā ar bankas advokātiem,” teikts “Danske Bank” paziņojumā.

Dānijas juridisko pakalpojumu uzņēmums “Nemeth Sigetty” paziņoja, ka ir iesniedzis jauno prasību Kopenhāgenas Apgabaltiesā apmēram 60 starptautisku investoru grupas vārdā.

Šos investorus, starp kuriem ir pensiju fondi, apdrošināšanas kompānijas un aktīvu pārvaldnieki no vismaz 12 valstīm, pārstāv Starptautiskā vērtspapīru apvienību un fondu pārvaldības kompānija cietušajiem “Danske Bank” investoriem (“International Securities Associations and Foundations Management Company for Damaged Danske Investors”, “ISAF-Danske”).

Prasībā apgalvots, ka “Danske Bank” pārkāpusi Dānijas Kapitāla tirgus likumus, gadiem ilgi tīši maldinot un turot neskaidrībā investorus, teikts “ISAF-Danske” paziņojumā.

“ISAF-Danske” paziņoja, ka šī banka nebija izpaudusi to, ka “tās finansiālo ienākumu deklarācijas un nesadalītā peļņa ietvēra ievērojamu peļņu no zināmām nelikumīgām augsta riska naudas atmazgāšanas darbībām”.

Pret “Danske Bank” jau ir ierosinātas divas prāvas ASV. Vienā no tām 232 pensiju fondi un citi investori pieprasa zaudējumu atlīdzināšanu aptuveni 800 miljonu ASV dolāru (716 miljonu eiro) apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti