Sadaļas Sadaļas

Saimnieciskās darbības kontu cer ieviest jau no jūlija

Paredzēts, ka 2022. gada 1. janvāra ieviesīs vienkāršotu nodokļa nomaksas risinājumus jeb saimnieciskās darbības ieņēmumu (SDI) kontu, bet Finanšu ministrija (FM) ar iesaistītām iestādēm strādā pie tā, lai to ieviestu ātrāk – jau no 2021. gada jūlija, liecina FM informācija.

Nodokļu maksātājam, kurš izmantos SDI kontu un nodrošinās visu saimnieciskās darbības ieņēmumu ieskaitīšanu vai iemaksāšanu SDI kontā, nodokli noteiktā (procentuālā) apmērā no SDI konta apgrozījuma aprēķinās, ieturēs un ieskaitīs valsts budžetā automātiski bez nodokļu maksātāja iesaistes. To paveiks Valsts ieņēmumu dienests sadarbībā ar kredītiestādēm.

Turklāt nodokļu maksātājs, kas izmantos šo risinājumu, tiks atbrīvots arī no pārskatu sagatavošanas un sniegšanas.

Nodokļu maksātājam būs jāatver SDI konts tajā kredītiestādē, kas šādu pakalpojumu piedāvās, un informācija par SDI konta izmantošanas uzsākšanu būs jāsaskaņo ar Valsts ieņēmumu dienestu.

Līdzko konta izmantošanas uzsākšana tiks saskaņota, nodokļu maksātājam būs jānodrošina saimnieciskās darbības ieņēmumu ieskaitīšana vai iemaksāšana SDI kontā.

Savukārt tālākās darbības saistībā ar nodokļa nomaksu paveiks Valsts ieņēmumu dienests sadarbībā ar kredītiestādēm.

Būtiski, ka nodokļu maksātājam, kas izmantos SDI konta risinājumu, nodokļa ieturēšana un nomaksa notiks operatīvi – nodokli aprēķinās un ieturēs katram maksājumam, ko ieskaitīts SDI kontā, un nauda, kas paliks kontā pēc nodokļa aprēķināšanas un ieturēšanas, būs brīvi pieejami nodokļu maksātājam.

Turklāt SDI konta risinājumu ir plānots veidot tā, ka nodokļu maksātājam, kas to izmanto un kas ievēros tā izmantošanas nosacījumus, nevar veidoties nodokļu parādi.

Tāpat arī tam nebūs jāplāno nodokļa nomaksa –  jāatliek nauda nodokļa nomaksai vēlākā periodā, kā tas ir citos nodokļu režīmos.

Lai arī plānotais SDI konta risinājuma ieviešanas termiņš ir 2022. gada 1. janvāris, Finanšu ministrija sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu, Valsts kasi, Finanšu nozares asociāciju un kredītiestādēm strādā pie tā, lai SDI konta risinājums būtu pieejams nodokļu maksātājiem jau ātrāk – no 2021. gada 1. jūlija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt