Saeima turpinās darbu pie OIK ierobežošanas

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti turpinās darbu pie grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā, ar kuriem paredzēts Ekonomikas ministrijai (EM) pastiprināt pienākumu nodrošināt obligātā iepirkuma (OIK) - valsts atbalsta elektroenerģijas ražotājiem – kontroli un novērst tā saņēmēju pārkompensāciju, informēja parlamenta Preses dienests.

Deputāti lēma aicināt Saeimas frakcijas deleģēt pārstāvjus darbam apakškomisijās, paredzot, ka katra frakcija darbam apakškomisijā var deleģēt līdz diviem pārstāvjiem. Apakškomisiju vadību plānots ievēlēt 11. decembrī. Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli darbu sagatavošanai vai sevišķu uzdevumu veikšanai komisija var ievēlēt no saviem locekļiem ne vairāk kā divas apakškomisijas. Apakškomisijas sastāvā var iekļaut arī deputātus, kas nav attiecīgās komisijas locekļi, ja viņi tam piekrīt.

Tāpat komisijas deputāti sēdē lēma turpināt darbu pie grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā. Ar grozījumiem paredzēts Ekonomikas ministrijai pastiprināt pienākumu nodrošināt obligātā iepirkuma - valsts atbalsta elektroenerģijas ražotājiem – kontroli un novērst tā saņēmēju pārkompensāciju.

Likumprojektā Ekonomikas ministrijai noteikts pienākums organizēt obligātā iepirkuma mehānisma uzraudzību un kontroli, nodrošinot pārkompensācijas novēršanu, kā arī nepamatoti izmaksāta valsts atbalsta atgūšanu. Pārkompensācija likumprojektā definēta kā ražotāja saņemtā atbalsta apmērs, kura rezultātā tiek pārsniegta noteiktā kopējā kapitālieguldījumu iekšējā peļņas norma.

Likumprojektā reglamentēta arī energosistēmas izolētās darbības testa veikšana, kas nepieciešama gaidāmajai Baltijas valstu energosistēmas sinhronizācijai ar Eiropu un desinhronizācijai no Krievijas un Baltkrievijas.

Tāpat likumprojekts precizē ar elektroenerģijas neto norēķinu sistēmu, kā arī saražotās elektroenerģijas daudzuma izcelsmes apliecinājumu saistītus jautājumus. Kopumā 13. Saeima var lemt par 145 likumprojektu pārņemšanu, kuru izskatīšana nav pabeigta iepriekšējā Saeimas sasaukumā.

Saeimas kārtības rullis paredz — ja iepriekšējā Saeima savu pilnvaru laikā nav pabeigusi likumprojekta izskatīšanu, bet tas izskatīts vienā vai divos lasījumos, nākamā Saeima savā pirmajā sesijā var lemt, vai likumprojekta izskatīšana ir turpināma. Iepriekšējās Saeimas likumprojektu izskatīšanu var rosināt Valsts prezidents, Ministru kabinets, Saeimas komisija vai ne mazāk kā pieci deputāti. Saeima atsevišķi lemj par katru likumprojektu un, ja nolemj turpināt tā izskatīšanu, nosaka atbildīgo komisiju un priekšlikumu iesniegšanas termiņu. Šādā kārtībā atbildīgajai komisijai nodots likumprojekts tiek uzskatīts par pieņemtu pirmajā lasījumā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti