Saeima nosaka regulējumu alkohola tirdzniecībai internetā (precizēts)

Saeima ceturtdien, 3.decembrī, galīgajā lasījumā pieņēma Alkoholisko dzērienu aprites likuma grozījumus, kas paredz nosacījumus alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai internetā. Līdz ar grozījumiem noteikti tirgotāju un piegādātāju pienākumi, lai nodrošinātu, ka alkoholiskie dzērieni netiek piegādāti nepilngadīgām personām un tiek ievērotas citas šī likuma prasības,  informēja Saeimas Preses dienestā.

Precizējums

Saeimas Preses dienests precizē informāciju pirmajās divās rindkopās.

Latvijā līdz šim alkoholiskos dzērienus bija atļauts tirgot internetā saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumu. Tas paredz, ka šāda kārtība ir spēkā līdz dienai, kad stājas spēkā šodien pieņemtais regulējums par alkohola tirdzniecību internetā, bet ne ilgāk kā līdz šī gada 31. decembrim.

 

 

Grozījumi noteic alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē. Tas būs atļauts, izmantojot tikai bezskaidras naudas norēķinus.

Lai atbalstītu vietējos ražotājus, ar mazajām alkoholisko dzērienu darītavām, kas piegādās internetā iegādātos vai pasūtītos alkoholiskos dzērienus, varēs norēķināties skaidrā naudā. Tāpat mazajām darītavām būs atļauts mazumtirdzniecības tīmekļvietni vai mobilo lietotni reģistrēt tad, ja tajā būs iespējams tiešsaistē veikt pirkuma apmaksu.

Tirgotājiem, pārdodot alkoholu arī internetā, būs jāievēro likumā noteiktais aizliegums pārdot un piegādāt alkoholiskos dzērienus no plkst. 22 līdz 8, kā arī aizliegts tos tirgot un piegādāt personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem.

Lai ievērotu likumā noteikto personas vecuma ierobežojumu,

alkoholisko dzērienu mazumtirgotājam pirms pārdošanas un samaksas saņemšanas būs jānodrošina pircēja identitātes un vecuma pārbaude,

tostarp izmantojot kvalificētus elektroniskās identifikācijas līdzekļus.

Par alkoholisko dzērienu neatļautu mazumtirdzniecību internetā noteikti naudas sodi gan fiziskām, gan juridiskām personām.

Par dzērienu neatļautu mazumtirdzniecību promnešanai vai neatļautu piegādi no plkst 22 līdz 8 piemēros naudas sodu juridiskās personas darbiniekam — kurjeram vai citam piegādātājam — līdz 14 naudas soda vienībām (70 eiro), bet juridiskajai personai — no 14 līdz 280 naudas soda vienībām (no 70 eiro līdz 1400 eiro).

Savukārt par alkoholisko dzērienu pārdošanu vai piegādi personai, kura ir jaunāka par 18 gadiem, piemēros naudas sodu juridiskās personas darbiniekam — pārdevējam, kurjeram vai citam piegādātājam — no 56 līdz 140 naudas soda vienībām (no 280 eiro līdz 700 eiro), bet juridiskajai personai — no 140 līdz 1420 naudas soda vienībām (no 700 eiro līdz 7100 eiro).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt