Rīta Panorāma

Intervija ar Ēriku Kalnmeieru

Rīta Panorāma

Izsmalcinātās spēles ar cilvēku likteņiem - «Bīstamie sakari» Dailes teātrī

Intervija ar Sandi Jansonu par elektrības tarifu samazināšanas iespējām

«Sadales tīkla» tarifs varētu samazināties par 10 līdz 20%

"Sadales tīkla" tarifs varētu samazināties par 10 līdz 20%, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica "Sadales tīkla" valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

Viņš stāstīja, ka uzņēmums strādājis, lai samazinātu izdevumus, tādēļ samazinājums varētu atspoguļoties arī tarifos. "Sadales tīkls" ieguldījis digitalizācijā un robotizācijā, kas savukārt ļāvis samazināt darbaroku nepieciešamību. 

"Esam uzsākuši masveida efektivitātes programmu – plānojām uz pusi samazināt mūsu dislokāciju, bāzu skaitu, samazināt ap 800 darba vietu," stāstīja Jansons.

 Uzņēmums jau samazinājis darbinieku skaitu par 500. Tāpat mazāk ir jāmaksā arī par automašīnām.

Jansons uzsvēra, ka "Sadales tīkls" gan nevar samazināt investīciju skaitu, jo nozīmīgi ir nodrošināt, lai elektrības padevē nav pārtraukumu. Pēc uzņēmuma vadītāja teiktā, arī bojājumu skaits tīklā samazināts uz pusi pēdējo sešu septiņu gadu laikā. Tas nozīmē, ka nav vajadzīgs tik daudz resursu, lai tīklu labotu. Piesitis pie koka galda, viņš gan piebilda, ka Latvijā pēdējos gados nav bijušas arī postošas vētras.

Jansons stāstīja, ka turpinās viedo skaitītāju uzstādīšana, un pašlaik vairāk nekā 80% elektroenerģijas tiek sadalīta viedi.

"Sadales tīklam" gan daudz naudas esot jāiegulda tīklā. Uzņēmuma vadītājs skaidroja, ka Latvijā ir garš tīkls ar mazāku noslodzi. Piemēram, Skandināvijā patērē četras reizes vairāk elektrības. "Sadales tīklam" uzturēšanas izmaksas ir vienādas neatkarīgi no elektrības patēriņa. Jansons vēlētos, lai elektrību lietotu vairāk, piemēram, Latvijā ienāktu jauni uzņēmumi.

"Sadales tīklam" par tarifu jāvienojas gan ar Ekonomikas ministriju, gan regulatoru. Tas varētu notikt līdz gada beigām.

Jansons gan atgādināja, ka elektrības cenu veido ne tikai "Sadales tīkla" tarifs.

3 komentāri
Zane Līvmane
Tarifs VARĒTU samazināties.. Ļoti jau nenomierina.. un kas tur ar OIK?
Profesionāls Komentētājs
Tādēļ, ka, iestājoties ES, uzņēmāmies zināmas saistības. Viena no tām, demonopolizēt elektrības tirgu. Un tika atdalīta ražošana, pārvade un tirdzniecība. Sašutumu saprotu, bet šis galīgi nav ļaunākais, kas noticis... P.s.tautības raksta ar maziem burtiem latviešu valodā....
Bruno Druķis
Jautājums? Kamdēļ un kādām vajadzībām tika no Tautai (valstij) piederošs (teiksim) Latvenergo atdalīts un izveidots "As. El. Sadales tīkls"? Kopš 1938. gada tāda nebija, jo Latvenergo bija viens kopējs uzņēmums. Tātad, lai tas viss izskatītos likumīgi,varētu dubultot cenu 1 kw. tika ļoti viltīgi atdalīts atseviķi, lai gūtu lielāku peļņu! Itkā loģiski, bet tas vis pieder Latvijas tautai, zeme, upes, meži pieder, uzsveru, Tautai nevis kaut kādiem tur Akcionāriem, kuri ne santīmu nav ieguldījuši Tautas īpašumos. Un ko dara "slavenā 100 aktieru Saeima"? Neko, vienkārši parazitē uz Latvijas tautas rēķina!!! iesaku atjaunot abzolūti visu Latvijā, kāda bija 1938. gadā. Neatjaunos, Latvijas nebūs........!!!!!! Pietiek reiz slaukt Latviešus un pārējās tautības. Mēs neesam PERSONAS, vergi, mēs esam Cilvēki! Un tā Kangaru būšana ir jāizbeidz.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti