Rūpniecības produkcijas izlaide septiņos mēnešos Latvijā pieaugusi par 8,3%

Rūpniecības produkcijas izlaide šogad septiņos mēnešos, pēc kalendāri koriģētajiem datiem, salīdzināmās cenās pieaugusi par 8,3%, salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Šī gada jūlijā, salīdzinot ar 2020. gada jūliju, apstrādes rūpniecības produkcijas apjoms, pēc kalendāri koriģētiem datiem, salīdzināmajās cenās palielinājās par 7,9%. Ražošanas apjoma kāpums bija arī elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 13,2% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 11,8%. 

Šī gada jūlijā no 22 apstrādes rūpniecības nozarēm produkcijas izlaides pieaugumu uzrādīja 17 nozares, tai skaitā tādas augsto un vidēji augsto tehnoloģiju nozares kā farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošana, automobiļu, piekabju un puspiekabju (automobiļu detaļu un piederumu) ražošana – par 34%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošana – par 31,7%. Ražošanas apjoma pieaugumu jūlijā turpināja uzrādīt citur neklasificētu iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošana – par 19,9%, dzērienu ražošana – par 18,4%, kā arī divas no trim pēc īpatsvara lielākās nozares: koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana – par 3% un gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas – par 20,7%.

Savukārt produkcijas izlaides kritums bija citu transportlīdzekļu ražošanā, metālu ražošanā, iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 6%, kā arī pēc īpatsvara otrajā lielākajā apstrādes rūpniecības nozarē – pārtikas produktu ražošanā – par 1,4%.

2021. gada jūlijā, salīdzinot ar 2021. gada jūniju, apstrādes rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās saglabājās iepriekšējā mēneša līmenī. Ražošanas apjoma kāpums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 3%, bet kritums – elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 1,3%. Kopējā rūpniecības produkcijas izlaide pieauga par 0,8%.

Avots: Centrālā statistikas pārvalde

Apstrādes rūpniecības apgrozījums

2021. gada jūlijā, salīdzinot ar 2020. gada jūliju, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 27%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 26,8% un eksportā – par 27,1% (tai skaitā eirozonā – par 15,4%, ārpus eirozonas – par 38%).

2021. gada jūlijā, salīdzinot ar 2021. gada jūniju, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli koriģētiem datiem pieauga par 1,6%. Apgrozījums eksportā palielinājās par 2,6 % (tai skaitā eirozonā – par 2,5%, ārpus eirozonas – par 2,7%), bet vietējā tirgū apgrozījums samazinājās par 0,6%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt