Rūpniecības produkcijas izlaide deviņos mēnešos samazinājusies par 0,3%

Šā gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem samazinājās par 0,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

To ietekmēja produkcijas apjoma samazinājums apstrādes rūpniecībā par 0,1% un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 1,6%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija pieaugums par 3,1%.

Apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma samazinājumu būtiski ietekmēja kritums metālu ražošanas nozarē - par 52,4%, iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visādu veidu iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) - par 24,1% un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē - par 16,4%.

Savukārt apstrādes rūpniecības apjoms pieauga lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: pārtikas produktu ražošanā - par 5,7%, metālapstrādē - par 2,2% un kokapstrādē - par 1,5%.

Šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada trešo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 0,2%.

Tas iever pieaugumu ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 4,9% un apstrādes rūpniecībā par 1,7%, kā arī samazinājumu elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 6,9%.

Šogad septembrī, salīdzinot ar augustu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 0,2%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā pieaugums par 0,4% un elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 0,9%, bet samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē - par 0,4%. Ievērojamu pieaugumu - par 4% - uzrādīja lielākā apstrādes rūpniecības nozare - kokapstrāde.

Šogad septembrī, salīdzinot ar 2012.gada septembri, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 0,7% un to nodrošināja apstrādes rūpniecības sekmīgais darbs, kas deva pieaugumu par 1,9%. Savukārt ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē bija vērojams samazinājums - attiecīgi par 0,5% un 4,5%.

Lielākais ražošanas apjoma pieaugums no apstrādes rūpniecības nozarēm bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē - par 28,8%, ķīmisko produktu ražošanas nozarē - par 23,5% un papīra un papīra izstrādājumu ražošanas nozarē - par 12,4%.

Kāpums bija vērojams arī pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: kokapstrādē - par 8,9%, pārtikas produktu ražošanā - par 7,6% un metālapstrādē - par 6,3%.

Šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar otro ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 1,6%. Tas ietver pieaugumu apstrādes rūpniecībā par 2,4% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 10,6%, kā arī samazinājumu elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 4,3%.

Jau ziņots, ka augustā salīdzinājumā ar jūliju rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājies par 2%, bet, salīdzinot ar 2012.gada augustu, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās par 3,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Tai skaitā produkcijas izlaide ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē augustā salīdzinājumā ar jūliju samazinājās par 4,3%, apstrādes rūpniecībā - par 2,4%, bet neliels pieaugums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē - par 0,8%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt