Sadaļas Sadaļas

Rūpniecības produkcijas apjoms martā Latvijā pieauga par 4,7%

2021. gada martā, salīdzinot ar 2020. gada martu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 4,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. 

Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā – par 3,8%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 11,2% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 7,4%.

Nozīmīgs produkcijas apjoma pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada martu, kad sākās Covid-19 pandēmijas pirmais vilnis un valstī tika noteikta ārkārtējā situācija, bija iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 23,1% un automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 17,1%, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā. Ražošanas apjoma kāpumu martā uzrādīja arī apģērbu ražošana – par 33,1%, mēbeļu ražošana – par 23,4% un divas no trim pēc īpatsvara lielākās apstrādes rūpniecības nozares – koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana un gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas (attiecīgi par 1,3% un 8%). 

Savukārt produkcijas izlaides kritums bija iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 34,1%, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā – par 4,4%, tekstilizstrādājumu ražošanā – par 3,2% un citu transportlīdzekļu ražošanā, kā arī pēc īpatsvara otrajā lielākajā apstrādes rūpniecības nozarē – pārtikas produktu ražošanā (par 2,9%).

2021. gada martā, salīdzinot ar 2021. gada februāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 0,5%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 0,6% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 0,3%, bet kritums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 3,4%.

Apstrādes rūpniecības apgrozījums

2021. gada martā, salīdzinot ar 2020. gada martu, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 14,3%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 6,6% un eksportā – par 18,3%, tostarp eirozonā – par 8,4%, ārpus eirozonas – par 26,3%.

2021. gada martā, salīdzinot ar 2021. gada februāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli koriģētiem datiem pieauga par 2,7%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 4%, eksportā – par 2,1%, tostarp eirozonā – par 2,2%, bet ārpus eirozonas – par 2%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt