Rūpniecības produkcijas apjoms augustā – par 3,7% lielāks nekā pērn

2021. gada augustā, salīdzinot ar 2020. gada augustu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 3,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

CSP skaidroja, ka to ietekmēja ražošanas apjoma kāpums apstrādes rūpniecībā – par 7,9% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 13,7%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē bija kritums par 31,3% (samazinājās koģenerācijas stacijās saražotās elektroenerģijas apjoms un gāzes piegāde patērētājiem).

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, joprojām nozīmīgs produkcijas apjoma kāpums bija tādās augsto un vidēji augsto tehnoloģiju nozarēs kā farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošana, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošana – par 42,7% un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošana – par 40,4%.

Produkcijas izlaide pieauga arī apģērbu ražošanā – par 25,9%, mēbeļu ražošanā – par 25,8% un pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā – par 6,7%, pārtikas produktu ražošanā – par 1,3% un gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 3,9%.

Savukārt ražošanas apjoms samazinājās papīra un papīra izstrādājumu ražošanā – par 16,9% un iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 7,3%.

2021. gada augustā, salīdzinot ar 2021. gada jūliju, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 2%.

Ražošanas apjoma kritums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 32,9% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 2,3%, bet pieaugums apstrādes rūpniecībā – par 0,6%.

Avots: Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati

Apstrādes rūpniecības apgrozījums

2021. gada augustā, salīdzinot ar 2020. gada augustu, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 27%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 21,7% un eksportā – par 29,9% (tai skaitā eirozonā – par 15,7%, ārpus eirozonas – par 41,7%).

2021. gada augustā, salīdzinot ar 2021. gada jūliju, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli koriģētiem datiem samazinājās par 0,2%. Apgrozījums vietējā tirgū samazinājās par 3,2%. Savukārt apgrozījums eksportā pieauga par 1,3% (tai skaitā ārpus eirozonas – par 2,8%, bet eirozonā bija kritums par 0,7%).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt