Rūpniecības produkcijas apjoms aprīlī pieauga par 3,7%

Šā gada aprīlī, salīdzinot ar 2021. gada aprīli, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 3,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. 

Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā – par 5,3%, savukārt kritums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 11,1% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 1,5%.

Produkcijas apjoma pieaugumu, salīdzinot ar pagājušā gada aprīļa mēnesi, uzrādīja visas pēc īpatsvara lielākās apstrādes rūpniecības nozares: koksnes un koka izstrādājumu ražošana (par 8,4%), pārtikas produktu ražošana (par 0,4%), gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas (par 2,4%) un nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošana (par 10,7%). Produkcijas izlaide palielinājās arī automobiļu, piekabju un puspiekabju (automobiļu detaļu un piederumu) ražošanā – par 23,3%, poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā – par 18,9%, dzērienu ražošanā – par 16,8% un apģērbu ražošanā – par 11,9%.

Savukārt produkcijas apjoma kritums bija ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 12,9%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 12,6%, tekstilizstrādājumu ražošanā – par 10,6% un datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 9,8%. 

Tikmēr 2022. gada aprīlī, salīdzinot ar šā gada martu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,1%. Ražošanas apjoms saruka apstrādes rūpniecībā – par 1% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 8,9%, bet elektroenerģijas un gāzes apgādē pieauga – par 10,5%.

Apstrādes rūpniecības apgrozījums

2022. gada aprīlī, salīdzinot ar 2021. gada aprīli, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 28%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 28,1% un eksportā – par 27,9%, tai skaitā eirozonā – par 41,1%, bet ārpus eirozonas – par 18,5%.

Šā gada aprīlī, salīdzinot ar šā gada martu, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli koriģētiem datiem pieauga par 3,8%. To ietekmēja kāpums vietējā tirgū par 4,8% un eksportā – par 3,3%, tai skaitā eirozonā – par 4,3%, bet ārpus eirozonas – par 2,5 %. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt