Rubļa vērtība krīt, Krievijas centrālā banka ceļ bāzes likmi

Krievijas rubļa vērtība pret ASV dolāru pirmdienas rītā kritusi par aptuveni 26% pēc tam, kad ASV un Eiropa nolēma bloķēt vairāku svarīgāko Krievijas banku pieeju starptautiskajai maksāšanas sistēmai SWIFT, atbildot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Krievijas valūtas vērtība pret ASV dolāru piektdien vakarā bija 84 rubļi, bet pirmdien – 105,27, vēsta "Sky News".

Krievijas centrālā banka paziņojusi, ka paceļ bāzes procentlikmi no 9,5% līdz 20%, vēsta BBC.

Maskava arī pavēlējusi uzņēmumiem pārdot 80% to valūtas ienākumu.

Šādi centrālā banka cenšas atbalstīt rubļa vērtību un novērst strauju naudas izņemšanu no valsts bankām pēc rietumvalstu noteiktajām sankcijām.

Krievijas bankas paziņojumā norādīts, ka "ārējie apstākļi Krievijas ekonomikai dramatiski mainījušies". Šāds solis esot nepieciešams, lai atbalstītu finansiālo stabilitāti un pasargātu iedzīvotāju uzkrājumus no vērtību krišanas.

Pēc informācijas par rietumvalstu sankcijām Krievijā cilvēki arī sāka aktīvi izņemt naudu no bankām, baidoties par maksāšanas sistēmas traucējumiem un skaidras naudas trūkumu, norāda "Sky News".

Rinda pie bankomāta Sanktpēterburgā, 27.02.2022

Tikmēr "Google" paziņoja, ka neļaus Krievijas valsts medijiem izmantot reklāmas. Iepriekš šādu lēmumu jau pieņēma video serviss "YouTube".

KONTEKSTS:

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, rietumvalstis noteica sankcijas pret Putina režīmu, tajā skaitā Krievijas bankas tiks atslēgtas no starptautiskās maksājumu sistēmas SWIFT, tiks aizliegtas visas Krievijas Centrālās bankas transakcijas un iesaldēs visus tās aktīvus.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

Taču 24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Tas no demokrātiskās pasaules izsauca vēl lielāku nosodījumu un nākamos sankciju soļus pret Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti