Krustpunktā

Krustpunktā diskusija: Augstskolu reforma - vai nepieciešama?

Krustpunktā

Diskusija: Vai Rīgai nepieciešams galvaspilsētas likums?

Edgars Rinkēvičs: Šobrīd visaktuālākais darbs ir ES budžeta sarunas

Rinkēvičs: ES budžeta piedāvājumā tiešmaksājumi – aizvien nav taisnīgi; būtu jāvienojas septembrī

Topošā Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžeta piedāvājums no Eiropas Komisijas ir labs, izņemot tiešmaksājumus lauksaimniekiem, kas aizvien nav adekvāts un taisnīgs piedāvājums mūsu valstij, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Pašreizējais EK piedāvājums ES daudzgadu budžetam kopā ar ekonomikas atveseļošanās fondu ir labs pamats diskusijām, uzskata Rinkēvičs. Viņa vērtējumā tas ir labāks piedāvājums nekā bija februārī, īpaši kohēzijas un lauku attīstības politikā.

Vienlaikus viņš saskatīja būtiskas problēmas ar tiešmaksājumiem lauksaimniekiem:

“Mūsu izpratnē tie joprojām nav adekvāti un atbilstoši godīgam un taisnīgam budžeta sadalījuma principam.”

Pašlaik diskusijas turpinās, un politiķis cer, ka vienošanos izdosies pieņemt līdz šā gada septembra beigām. Turklāt palīdzības naudai būtu jāienāk ekonomikā jau tūlīt.

Ministrs arī norādīja, ka ES daudzgadu budžeta apspriešana attālinātā videokonferenču formātā ir neiespējami. Viņš lēsa, ka līdz ar ierobežojumu mīkstināšanu darbs turpināsies kombinētā formātā.

KONTEKSTS:

Eiropas Savienības daudzgadu budžetā lauksaimniekiem papildus atvēlēs 26 miljardus eiro. Lielākoties tā ir domāta dažādiem lauku attīstības projektiem un tam, lai palīdzētu zemniekiem pāriet uz videi draudzīgāku saimniekošanas modeli.

Pagaidām nav skaidrs, cik no šiem papildu līdzekļiem varētu iegūt Latvija. Bet ir jau zināms, ka straujāks tiešmaksājumu palielinājums, par ko iestājas Baltijas valstu zemnieki, šajā priekšlikumā nav ietverts. Latvijas lauksaimnieki grib par 20% lielākus ES tiešmaksājumus. Par šo jautājumu diskusijas starp dalībvalstīm notiks atsevišķi.

Zemnieki un lauksaimnieku organizāciju pārstāvji no Baltijas valstīm februārī Briselē protestēja pret netaisnīgiem tiešmaksājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti