«Rīgas satiksme» atlaides neatcels; uz pusi sarukusi pasažieru plūsma

Pasažieru plūsma Rīgas sabiedriskajā transportā kritusies par vismaz 50% un turpina samazināties, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs un tagad arī Rīgas pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām Edvīns Balševics.

Rīgas pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns BalševicsLauris Zvejnieks

  Līdz ar pasažieru plūsmas sarukumu un ārkārtējo situāciju valstī “Rīgas satiksme” samazinājusi satiksmes intensitāti par 20%. “Rīgas satiksmes” darbinieki seko līdzi situācijai satiksmē un vērtē, vai nevajag palielināt transportlīdzekļu skaitu kādā maršrutā, pastāstīja Balševics.

  Atšķirībā no Daugavpils “Rīgas satiksme” braukšanas atvieglojumus pensionāriem neatcels, jo tas nepalīdzēs ierobežot koronavīrusa izplatīšanos, uzskata Balševics.

  Arī “Rīgas satiksmes” stāvvietu maksu neatcels, jo tad arī privātie stāvvietu īpašnieki vērsīšoties pēc kompensāciju pieprasījumiem, sacīja pilsētas pagaidu administrācijas vadītājs.

  Rīgas dome šajā situācijā plāno palīdzēt citādi – piešķirs nekustamā īpašuma nodokļa atlaides un nomas maksas atlaides.

  KONTEKSTS:

  Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

  Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

  Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk nekā 2 miljardu eiro apmērā.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti