Rīgas ostas valdē Rebenoku nomaina ekonomikas ministra padomnieks Grinbergs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Iepriekšējā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (“KPV LV”) izvirzīto pārstāvi Rīgas ostas valdē Pāvelu Rebenoku nomainīs pašreizējā ministra Jāņa Vitenberga (“KPV LV”) izvirzītais ministra padomnieks Artis Grinbergs, otrdien, 5.maijā, nolēma valdība.

Rebenoks aprīlī atkāpās no Rīgas ostas valdes locekļa amata, un Vitenbergs šim amatam izvirzīja Grinbergu.

Grinbergs ir arī  padomes loceklis akciju sabiedrībā “Sakret Holdings” un  padomes priekšsēdētāja vietnieks nodibinājumā “Domnīca Certus”. Valdība otrdien arī atļāva viņam savienot amatus ar darbu ostas valdē.

Rīgas brīvostas valdē ir četri valdes locekļi - Baiba Bāne, Finanšu ministrijas pārstāve, Andris Ozoliņš, Satiksmes ministrijas pārstāvis, Viesturs Zeps, VARAM pārstāvis un Ekonomikas ministrijas pārstāvis, tagad Artis Grinbergs.

KONTEKSTS:

Iepriekš izmaiņas Rīgas brīvostas valdē notika, jo ASV sankciju dēļ Saeima atbalstīja Rīgas un Ventspils brīvostu pārņemšanu valsts pārvaldībā. Tādējādi valdē ir tikai valsts pārstāvji. Tas tika nolemts, jo ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) noteicis sankcijas Ventspils mēram Aivaram Lembergam un ar viņu saistītajiem uzņēmumiem. Izmaiņas notika ne tikai Ventspils, bet arī Rīgas ostā, lai novērstu iespēju, ka arī galvaspilsētas ostai tiek noteiktas sankcijas. Vienlaikus Latvijas ostu pārvaldes iepriekšējais modelis ir nopelts virknē starptautisku ziņojumu.

Rebenoka vārds medijos pēdējā laikā izskanējis arī saistībā ar Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra Ērika Eglīša un toreizējā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (''KPV LV'') konfliktu. Nemiro stāstīja, ka atstādināja Eglīti no amata saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem obligātā iepirkuma komponentes (OIK) uzraudzībā. Savukārt Eglīti norādīja, ka tas saistīts ar viņa nevēlēšanos AS "Latvenergo" padomē iecelt ministra padomnieku Pāvelu Rebenoku.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti