Rīgā no daudziem «Pilsētas zemes dienesta» prasītā nomas maksa jau iekasēta avansā

Daļa daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju, kuriem tagad tiek pieprasīta zemes nomas maksa par periodu no 2008. līdz 2010. gadam, izrādās, to jau samaksājuši. Dažas namu pārvaldes atbilstoši likumam šo maksājumu ieturējušas avansā, lai arī līguma ar zemes īpašniekiem nebija. Tagad “Rīgas namu pārvaldnieks” par šo uzkrājumu informējis iedzīvotājus un sola atbilstoši tiesas lēmumam to vai nu atmaksāt, vai arī izmaksāt zemes īpašniekiem.  

Piemēram, vienā no Purvciema namu pagalmu ēkām pārvaldnieks pirms teju 10 gadiem iekasēja zemes nomas avansu no nama iedzīvotājiem, lai arī līgums ar zemes īpašniekiem toreiz noslēgts nebija.

Iedzīvotāji par savulaik izveidoto uzkrājumu uzzinājuši tikai nesen, saņemot vēstuli no “Rīgas namu pārvaldnieka”. Tiesa, tā kā namu pārvaldes zemes nomas apmēru aprēķinājušas citādi nekā zemes īpašnieks – “Pilsētas zemes dienests” –, uzkrājums ir aptuveni 10 reizes mazāks par tagad prasīto.

Piemēram, Džohara Dudajeva gatves 9. nama iedzīvotāji savulaik avansā samaksājuši 383 eiro un 26 centus.

“Tas pa visu māju 400, bet viņi prasa no katra vismaz 115 eiro,” atzīst Purvciema iedzīvotāja Gaļina Bajeva.

Viņa gan tagad jauno rēķinu maksāt negrasās.  “Ja es maksāšu katram afēristam, kas man no stūra rāda pigu, man nepietiek, man ir pensija 220 eiro, un es nevaru maksāt 114 par to, ka kādreiz šie kungi atcerējušies, ka viņiem jāmaksā,” saka Gaļina.

Tomēr daudzi “Pilsētas zemes dienesta” sūtīto vēstuļu saņēmēji prasīto summu jau samaksājuši.

“Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) paziņojums par uzkrājumu iedzīvotājus sasniedzis aptuveni trīs mēnešus vēlāk. Kopumā tāds izsūtīts 1700 dzīvokļiem.

Iepriekš samaksātā nauda šobrīd ir RNP rīcībā, un “atbilstoši tiesas lēmumam dzīvokļa īpašnieki būs jāinformē par tiesas lēmumu, kā pārvaldniekam rīkoties ar šo naudiņu – vai nu pārskaitīt dzīvokļa īpašniekam vai atbilstoši tiesas lēmumam – uzvarētājpusei”, skaidro SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve Santa Vaļuma.

Iedzīvotājiem izsūtītajā vēstulē rakstīts arī, ka tiem, kas savulaik veikuši avansa maksājumus, bet tagad, negaidot tiesu darbus, par nomu samaksājuši vēlreiz un var to pierādīt, pārvaldnieks uzkrājumu atdos.

Intervijā “Rīgas namu pārvaldnieks” gan to vairījās skaidri apstiprināt, vien norādot – iedzīvotāji var vērsties ar iesniegumu un to pieprasīt.

“Jebkurš iesniegums ir jāizskata individuāli, jāvērtē pēc būtības, teorētiski gadījumi var būt dažādi,” izvairīgi saka Vaļuma.

“Rīgas namu pārvaldnieks” arī vērsies prokuratūrā, aicinot pārbaudīt trīs gadījumus, kad zemes īpašnieks pieprasījis nomu par 2008. – 2010. gadu, lai arī nomas līgums ar iedzīvotājiem toreiz bijis noslēgts un viņi zemes īpašniekiem jau maksājuši.

Tikmēr Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pieņēmis pagaidu noregulējumu, liekot SIA “Vienotais norēķinu centrs”, kam, spriežot pēc dzīvokļu īpašniekiem izsūtītajām vēstulēm, “Pilsētas zemes dienests” uzdevis parādu piedziņu, izbeigt negodīgu komercpraksi.

Parādu piedziņas procesā pieprasīt maksājumus, kas saskaņā ar parāda atgūšanas likumiem nav uzskatāmi par parādiem, vispār nav atļauts, uzsver PTAC vadītāja Baiba Vītoliņa.

PTAC konstatējis arī maldināšanu iedzīvotājiem nosūtītajās vēstulēs.

“Pieprasot šos maksājumus, tiek sniegts informatīvs skaidrojums klientiem, kuros tiek tendenciozi pasniegti tiesas sprieduma rezultāti, tādējādi liekot patērētājam domāt, ka viņam nav nekādu cerību strīda gadījumā tiesā vinnēt, tādējādi liedzot, iespējams, viņam izdarīt saprātīgu lēmumu savas tiesības aizstāvēt,” stāsta Vītoliņa.

Šis gan vēl nav Patērētāju tiesību aizsardzības centra gala lēmums, bet pagaidu noregulējums. Tā pilnajā tekstā redzama arī sarakste ar “Vienoto norēķinu centru”, kurā izpaužas tā īpaša interese par ugunsdrošības jautājumiem PTAC telpās. Uz aicinājumu sniegt izskatāmajā lietā būtisku informāciju, “Vienotais norēķinu centrs” atbildējis:  “Patērētāju tiesību aizsardzības centra telpās vadu izolācijas pretestību mērījumi nav veikti!”  

14 komentāri
beka
TM, CL, Info - izskatās, ka Šlitkeas kantorī šodien darba diena. Naudiņa jāatstrādā :)
INFO
,DP redzes lokā nonākusī Elizabete Krivcova un nelegālo finanšu piramīdas speciālists Ruslans Pankrātovs. Papildus šim populistu un parādnieku „grupējumam” ir pievienojušās tādas personas kā maksātnespējīgais uzņēmējs bijušais erotikas muzeja īpašnieks, KPV partijas biedrs un jurists ar apšaubāmu reputāciju Gundars Ūdris, kā arī dīvainā „Taro kāršu” licēja Māra Veidemane. Lūk, šādas personas tagad mēģinās „pūst miglu” acīs pārējiem cilvēkiem.
INFO
Mūsu rīcībā ir nonākusi informācija, kura ir apstiprinājusies ar faktiem, kuri ir pieejami dažādos masu medijos un interneta mājas lapās par dažām personām, kuras ir noorganizējušas biedrību ar tik pompozu un pārspīlētu nosaukumu kā „Tauta pret zemes baroniem ”. Paskatīsimies, kas tad patiesībā ir apakšā šai „biedrībai”? Katrā ziņā mēs arī iestājamies par vienlīdzīgu un taisnīgu principu visiem gan NĪN jautājumā, gan zemes nomas jautājumā, gan visos citos jautājumos. BET pašlaik daži simti dzīvokļu īpašnieki apzināti nemaksā NĪN un zemes nomu, tādā veidā diskriminējot pārējos godīgos dzīvokļa īpašniekus, kuri godīgi maksā NĪN, kā arī zemes nomu vai sen zemi ir izpirkuši! Papildus varam tikai piebilst, ka pēdējā laikā redzētie sižeti un raksti par it kā dzīvokļu īpašnieku bēdīgo stāvokli ir klaji meli un sagrozīts faktu "kokteilis", kuru, kā izrādās vada politiskās partijas "SASKAŅAS CENTRS" biedri (gan bijušie, gan esošie), tādi kā kriminālprocesā iesaistītā Regīna Ločmele-Luņova,
CL
1. Atbilstoši Civillikuma noteikumiem prasības celšana kaut vai daļā pārtrauc visas saistību tiesības noilgumu, tāpat noilgumu pārtrauc atgādinājums parādniekam vai arī prasības atzīšana no parādnieka puses noilguma tecēšanas laikā. 2. Ja prasītājs ir privātpersona, kura pilnvarojusi parāda piedziņu veikt komersantam, tad noilgums ir 10 gadi un papildus darbojas arī 1.punktā minētais.
PĒRIENS
Šogad daži zemes nomas parādnieki(dzīvokļu īpašnieki) ir izsmēluši visu zemes īpašnieku pacietību kā rezultātā parādnieki ir saņēmuši pēdējo brīdinājumu norēķināties ar zemes īpašnieku, pretējā gadījumā viņi nonāks tiesā. Tad zemes nomas parādam pievienosies Civillikuma 1765.panta likumiskie nokavējuma procenti, valsts nodevas par pieteikumu tiesā, advokāta izdevumi un citi saistītie tiesas izdevumi. Šī komplekta rezultātā šie daži nekaunīgie parādnieki tiks sodīti praktiski dubultīgi, kas būs taisnīgs "PĒRIENS" par viņu ilglaicīgu likuma nepildīšanu un zemes īpašnieka pazemošanu!
TM
Pēc Tieslietu Ministrijas datiem Rīgā zemes piespiedu nomas attiecībās ir 110 970 dzīvokļu, kas atrodas uz 7 354 personu zemes. Pašlaik 2000-3000 dzīvokļi ( nepilni 3% no visiem piespiedu nomas attiecību subjektiem) kuri nav veikuši savu pienākumu maksāt nomas maksu par zemi, kā rezultātā viņiem ir radies parāds. Tieslietu Ministrija ir vērtējusi šos apstākļus un ir konstatēts, ka esošajā situācijā dzīvokļu īpašniekiem nav attaisnojoša iemesla, lai izvairītos no zemes nomas maksas parāda. Ir zināms arī tas, ka vairāk kā 97% dzīvokļu īpašniekiem tādā pašā situācijā nav radušās problēmas samaksāt zemes nomu un tie ir apmierināti ar esošo situāciju! Ir zināms arī tas, ka ir neapgāžami pierādījumi kur visi parādnieki iegādājoties dzīvokļus zina par zemes piespiedu nomas attiecībām, savukārt zemes īpašnieki regulāri ir pieprasījuši zemes nomas maksu, līdz ar to šie argumenti par nezināšanu ir klaji meli, kas ir vērtējams kā ļaunprātīga izvairīšanās no nomas maksas!
to TM
Ir zināms arī tas, ka vairāk kā 97% dzīvokļu īpašniekiem tādā pašā situācijā nav radušās problēmas samaksāt zemes nomu un tie ir apmierināti ar esošo situāciju! Vistīrākā demagoģija! Daudzi samaksāja bīstoties no tiesu darbiem un aiz bailēm. Nevis tāpēc, ka būtu ļoti apmerinati ar esošo situāciju.
DISKRIMINĀCIJA
Nevar diskriminēt vienus attiecībā pret otriem! 2. Nevar diskriminēt mazākumu attiecībā pret vairākumu! 3. Nevar vienus īpašniekus(zemes) diskriminēt pret otriem ĪPAŠNIEKIEM(dzīvokļu), jo manā gadījumā dzīvokļu īpašnieki izskatās krietni turīgāki un nekad neko nav maksājuši, parāds par 20 gadiem kāds 1000 eur..! 4. Piespiedu pirkums ar ierakstu ZG uz kādas aizdevējbankas vārda būtu taisnīgi no visām pusēm. Manā gadījumā apmēram 2000 eur katram dzīvoklim, ja dzīvoklis vidēji maksā 40 000 eur.
PARAZĪTISMS
Parazītisms ir starpsugu mijiedarbības veids, kad viena suga (parazīts), izmanto citas sugas (tā saucamā saimnieka) resursus. To uzskata par vienu no simbiozes formām. Atšķirībā no citām simbiozes formām, parazītisma rezultātā saimniekorganisms no attiecībām negūst nekādu labumu. Tādā veidā parazītisms attiecas tieši uz DZĪVOKĻU ĪPAŠNIEKIEM kuri izmanto zemes īpašnieka resursus atrod pastāvošo likumu nepilnības, kas pieļauj ilglaicīgi izvairīties no maksāšanas, kā rezultātā zemes īpašnieks no šīm ZEMES PIESPIEDU NOMAS attiecībām negūst nekādu labumu. Tādā veidā dzīvokļu īpašnieki piekopj parazītisku dzīves veidu uz zemes īpašnieku smagā tiesiskā regulējuma rēķina, kad zemes īpašnieka vienīgā iespēja ir pazemojoties iesaistīties n-tos gadus tiesas prāvās riskējot palikt zaudētājos, jo advokātam citreiz jāmaksā ir 1000 eur, lai atgūtu 10 gadu parādu 300 eur kā rezultātā ciešot vēl lielākus zaudējumus!
Pagātne
Viss jau regulāri tika piestādīts apsaimniekotājam, tikai nav saprotams ko darīja dzīvokļu pilnvarotās personas- "apsaimniekotāji-izsaimniekotāji"!?
Dzīvokļa īpašnieks
PARAZĪTI ir Tavi zemes īpašnieki.. kuri nogaidot 15 gadus piestāda rēķinu. Jautājums: kapēc.. nevarēja piestādīt rēķinu katru gadu.. nevis tagad "pamodās". Kā lai es zinu cik man jāmaksā.. ja nav konkrētas summas?
Toms
Kaut kādu naudu varbūt šīs personas beigās arī dabūs, bet par to būs pārdevušas reputāciju un cieņu. „Lielisks“ bizness — pārdod reputāciju. Kaut vai avansā, ja tā nav bijusi iepriekš. Dzīvokļu zemes noma ir tikai tāds iegansts.
biologs
parazīti, slimi cilvēki.
biologs
atvainojos. parazīti vairs īsti neietilpst homo klasifikācijā,
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti