Rīta Panorāma

Intervija ar Mārtiņu Bondaru

Rīta Panorāma

Intervija ar grupu «UMAY»

Intervija ar Danu Reiznieci-Ozolu

Reizniece–Ozola: Sabiedrības «Expo 2015» paziņojumi ir manipulatīvi

Komandītsabiedrības „Expo 2015” paziņojums par parādu atgūšanu no Ekonomikas ministrijas par gandrīz pusmiljonu eiro ir manipulatīvs, intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” sacīja ekonomikas ministre Dana Reizniece–Ozola (ZZS).

„Tie ir tādi skaļi un manipulatīvi paziņojumi, kam nav nekāda sakara ar realitāti,” teica Reizniece-Ozola. Viņa pauda, ka „Expo 2015” atsaukšanās uz Valsts kontroli un Valsts ieņēmumu dienestu, kuru pārbaudes, pēc „Expo 2015” ieskatiem, apliecina prasību un paziņojumu pamatotību ir nevietā. Šīs institūcijas neskata darījumu starp „Expo 2015” un Ekonomikas ministriju.

Reizniece – Ozola pauda, ka „Expo 2015” ir izvēlējusies taktiku „labākā aizsardzība ir uzbrukums”.

Jau vēstīts, ka komandītsabiedrība "Expo 2015" 2015.gada 28.aprīlī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā iesniedza pirmo prasības pieteikumu par zaudējumu 43 991,79 eiro apmērā un likumisko procentu 342,92 eiro apmērā piedziņu saistībā ar projektēšanas līguma izpildi un galvojuma pieprasījumu.

Tāpat ziņots, ka ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība) pērn decembrī ierosināja apturēt Latvijas dalību izstādē, tomēr valdība to tobrīd neatbalstīja un vienojās izvērtēt iespējas piedalīties „Expo” ar citu projektu, kas būtu lētāks. Taču dažas nedēļas vēlāk, janvāra otrajā pusē, valdība nolēma pārtraukt Latvijas dalību starptautiskajā izstādē ”World Expo 2015”. Par nepieņemamiem atzīti arī piedāvājumi Latvijas ekspozīciju izveidot tipveida paviljonā, paviljona ēkas vietā veidot parku vai pilnvērtīgu līdzdalību aizstāt ar kultūras dienu rīkošanu.

Vēlāk kriminālprocesu par amatpersonu rīcību saistībā ar "Expo Milano 2015" sāka prokuratūra.

Ārlietu ministrijas vērtējumā atteikšanās no līdzdalības izstādē "World Expo 2015" nodarījusi kaitējumu Latvijas tēlam un Latvijas un Itālijas starpvalstu attiecībām.

Jūlija sākumā EM noslēdzās discpilinārlietas izmeklēšana par gatavošanos Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē "Expo Milano 2015". Nolemts par divu amatpersonu atbrīvošanu no darba, vienas amatpersonas pazemināšanu amatā uz vienu gadu, kā arī aizrādījuma izteikšanu vienai amatpersonai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti