Panorāma

Latvijas izlase PČ beidz kā astotā labākā komanda

Panorāma

Latvijas hokeja līdzjutēji lepojas ar izlasi

Muitas uzraugu atstādina no amata

Regulāro azartspēļu laimētāju - muitas uzraugu Vinokurovu atstādina no amata 

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vecākais muitas uzraugs Vladimirs Vinokurovs, kura regulārajiem laimestiem azartspēlēs savulaik uzmanību pievērsa Latvijas Televīzijas raidījums "De facto", piektdien, 18.maijā, atstādināts no amata. 

Atstādināšana saistīta ar Iekšējās drošības pārvaldes ierosināto kriminālprocesu, kurā tiek pārbaudīta laimestu izcelsme. To apstiprināja Valsts ieņēmumu dienestā. No 2014. līdz 2016. gadam viņš deklarējis gandrīz 600 000 eiro vinnestus. Bet pērn Vinokurovs kopumā laimējis 52 000 eiro. 

VID Iekšējās drošības pārvaldes direktore Natālija Dolgova uzsver, ka redzams - Vinokurovs ir vienīgais, kura norādītās summas ir tik lielas.

Vinokurovs atstādināts bez algas saglabāšanas. Tas  ir bargāks sods, nekā citos gadījumos piemērots amatpersonām. Valsts ieņēmumu dienestā norāda – tas tādēļ, ka šis Vinokurovam nav pirmais kriminālprocess.

Piektdien Rēzeknē bija paredzēta kārtējā tiesas sēde apelācijas kārtībā vienā no senākām lietām, kurā nu jau atstādinātais VID vecākais muitas uzraugs Vladimirs  Vinokurovs apsūdzēts par nepatiesu ziņu norādīšanu amatpersonas deklarācijā. No mediju uzmanības viņš vairās un arī tiesas sēdē filmēšanu rosina liegt. Šī tiesā skatāmā lieta gan atšķiras no jaunā kriminālprocesa. Iepriekš Vinokurovam pārmesta nepilnīga deklarācijas aizpildīšana, nedeklarējot laimestus. Tagad izmeklētāji pārbauda, vai šie laimesti vispār ir patiesi.

"Ja laimestu nav bijis, bet tie ir norādīti, par ko tas varētu liecināt? Tas varētu liecināt, ka persona ir mēģinājusi legalizēt naudu," skaidro VID pārstāve Dolgova.

Pārbaudīti tiek dati par 2014., 2015. un 2016. gadu. Šobrīd Iekšējā drošības pārvalde pārbauda arī Vinokurova pērnā gada deklarāciju, un pēc šīs pārbaudes tikšot lemts, vai netiks uzsākts jauns kriminālprocess. 

Vinokurovs nav vienīgā amatpersona, kura deklarācijās norāda laimestu, tomēr vienīgā, pret kuru Valsts ieņēmumu dienestā  uzsākts šāda veida kriminālprocess. 

"Viņam bija paredzēta nakts maiņa. Bet reāli viņš viņu neuzsāks. Viņš tiks iepazīstināts ar šo rīkojumu. Līdz ar to viņam būs pienākums savākt savas privātās lietas un doties mājās," skaidro VID.

 Izmeklēšana jaunajā kriminālprocesā varētu ilgt līdz gada beigām, kad izmeklētāji cer lietu nodot ģenerālprokuratūrā. 

KONTEKSTS:

Vinokurovs pērn azartspēlēs kopumā laimējis 52 200 eiro, liecina Vinokurova valsts amatpersonas deklarācija.

Laimesti saņemti no SIA "Optibet", SIA "Olympic Casino Latvia", SIA "Latsson Licensing", kā arī no Menas salā reģistrētās "Celton Manx Limited" un Gibraltārā reģistrētās "Hillside Sports GP Limited".

Iepriekšējo gadu valsts amatpersonas deklarācijas liecina, ka 2014.gadā Vinokurovs azartspēlēs laimējis 157 571 eiro, 2015.gadā - 187 196 eiro, 2016.gadā - 238 628 eiro.

Valsts amatpersonas deklarācijā par 2017.gadu norādīts, ka Vinokurovs algā saņēmis 13 236 eiro, bet vēl 1123 eiro saņēmis kā pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras.

Vinokurovs savā deklarācijā arī norādījis, ka viņam ir skaidras naudas uzkrājumi 95 000 eiro apmērā un bezskaidras naudas uzkrājumi 6075 eiro apmērā. Tāpat Vinokurovs ir deklarējis aizdevumu 15 000 eiro apmērā.

Vinokurova īpašumā ir dzīvoklis un būve Daugavpilī, zeme Ilūkstē un Daugavpils novada Kalkūnes pagastā, bet kopīpašumā - zeme Daugavpilī. Ierēdņa valdījumā ir arī vieglā automašīna "Audi A6".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti