Ražotāju cenu līmenis Latvijā gada laikā palielinājies par 29,6%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2022. gada novembrī, salīdzinot ar 2021. gada novembri, palielinājās par 29,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 49,9%, eksportētajai produkcijai – par 11,8%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas pieauga par 14%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 9,9%.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; pārtikas produktu ražošanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā, kā arī gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas).

2022. gada novembrī, salīdzinot ar oktobri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,2%, savukārt eksportētajai produkcijai palielinājās par 0,1%. Gan eksportam uz eirozonas valstīm, gan eksportam uz ārpus eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis palielinājās par 0,1%.

CSP skaidroja, ka pazeminoša ietekme bija cenu kritumam gāzes apgādē; siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, kā arī gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas). Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā, kā arī poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti