«Rail Baltica» posmā Vangaži-Salaspils-Misa sākti ģeotehniskās izpētes darbi

Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" posmā Vangaži–Salaspils–Misa šonedēļ sākti ģeotehniskās izpētes darbi, kas ilgs līdz 2021. gada beigām, informēja Baltijas valstu kopuzņēmuma "RB Rail".

Ģeotehniskās izpētes darbi ir daļa no Vangaži–Salaspils–Misa dzelzceļa posma būvprojektēšanas iepirkuma, kas iekļauj arī izmaksas par sagatavošanās darbiem, tai skaitā lauka izpēti. Atvērtā iepirkumā izvēlēts finansiāli izdevīgākais piedāvājums, kura kopējā summa ir 12 024 529 eiro.

Ģeotehniskās izpētes darbi paredzēti Baldones, Garkalnes, Inčukalna, Ķekavas, Ropažu, Salaspils un Stopiņu pašvaldību teritorijās. Izpētes mērķis ir iegūt nepieciešamo tehnisko informāciju par grunts sastāvu un tās fizikālajām īpašībām "Rail Baltica" pamattrases projektēšanai un ilgtspējīgu tehnisko risinājumu izstrādei.

 

Lauka darbi norisināsies visa dzelzceļā posma garumā konkrētos punktos, kuros eksperti, izmantojot dažādas urbšanas metodes, izpētīs grunts apstākļus. Izpēte tiek veikta, lai izstrādātu ieteikumus, kas tiks ņemti vērā, projektējot tādus infrastruktūras elementus kā uzbērumus, tiltus, trokšņu sienas, caurtekas un dzīvnieku pārejas, norādīja "RB Rail".

Visi zemju īpašnieki, kuru īpašumus skars izpētes darbi posmā Vangaži–Salaspils–Misa, saņems informatīvu vēstuli par plānotajiem darbiem. Vēstulē ir norādīts plānoto darbu mērķis un tā izpildītāji, izpētes vietas koordinātas, izpētes metode, kontaktpersona, kā arī pielikumā pievienots darbu saskaņošanas protokols.

Izpēti veiks personu apvienība "Misa–Vangaži GI", kas sastāv no pieciem uzņēmumiem: AS "Ceļu projekts", "Ģeo Eko risinājumi", "Ģeo eksperts", "Markvarta ģeotehniskais birojs" un "VKB".

Kopuzņēmumā "RB Rail" norādīja, ka šobrīd "Rail Baltica" projektā uzsākti pamattrases projektēšanas darbi 411 kilometru (km) garumā un norit iepirkums projektēšanas darbiem nākamajiem 233 km. Paralēli projekta ieviesējs Latvijā, SIA "Eiropas Dzelzceļa līnijas", īsteno projektēšanas darbus Rīgas Centrālajā stacijā un starptautiskajā lidostā "Rīga". Pamattrases būvniecību paredzēts sākt 2022. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti