Radio SWH vadība ar stratēģiskā investora finansējumu atpērk radio staciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

AS "Radio SWH" vadība ar stratēģiskā investora finansējumu ceturtdien atpirkusi radio staciju no esošā īpašnieka - Īrijas kompānijas "Communicorp Group Limited", aģentūru LETA informēja ilggadējais radio stacijas vadītājs un līdzdibinātājs Jānis Šipkēvics.

Par jaunajiem "Radio SWH" īpašniekiem kļuvis Šipkēvics, raidstacijas komercdirektors Filips Rubenis un stratēģiskais investors - Igaunijas kompānija "Cinamon Holding". Atbilstoši līguma nosacījumiem pirkuma summa netiek izpausta.

"Radio SWH" līdzšinējās īpašnieces - Īrijas kompānijas "Communicorp Group Limited" - vadītāja Džervaisa Slovija ar jauno īpašnieku starpniecību paudusi "prieku būt par daļu no "Radio SWH" vēstures".

"Esam lepni par iespēju piedalīties Latvijā vadošās radio grupas izveidē. Mēs novēlam turpmāku izaugsmi un attīstību jaunajiem "Radio SWH" īpašniekiem - "Cinamon Holding" un esošajai radio vadībai," sacīja Slovija.

Kā liecina "firmas.lv" dati, Igaunijā reģistrētajai "Cinamon Holding", kas darbojas izklaides un mediju jomā Baltijā, Latvijā pieder SIA "Multiplex Systems", kas ir saimnieks tirdzniecības centrā "Alfa" esošajam kinoteātrim "Cinamon", kā arī ar to saistītajai SIA "Cinamon Management Services".

"Multiplex Systems" apgrozījums pagājušajā gadā bija 2 154 549 eiro un uzņēmums strādāja ar 243 916 eiro zaudējumiem.

"Cinamon Holding" vadītāja Iveta Kūliņa cer "veiksmīgi turpināt kopā rakstīt "Radio SWH" vēsturi, attīstot to sinerģijā ar kino".

"Radio SWH" ir dibināta 1993.gadā kā pirmā privātā radiostacija Latvijā ar pašas veidotu programmu. Kā liecina informācija uzņēmuma interneta mājaslapā, patlaban akciju sabiedrības kanālu saimē ir "Radio SWH", "Radio SWH+", "Radio SWH Rock", "Spin Fm", kā arī "Radio SWH Gold".

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Īrijas mediju holdinga "Communicorp Group Limited" īpašumā AS "Radio SWH" nonāca 2007.gadā. Eksperti savulaik lēsa, ka akciju pārdošanas darījuma vērtība varēja būt četri līdz pieci miljoni latu (5,7-7,1 miljoni eiro).

"Radio SWH" pērn pēc piecu gadu pārtraukuma izkļuvusi no zaudējumiem un strādājusi ar 109 342 eiro peļņu, savukārt uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 2 511 374 eiro, liecina "firmas.lv" informācija. "Radio SWH" apgrozījums 2014.gadā, salīdzinot ar 2013.gadu, palielinājies par 12%.

Kopš nonākšanas Īrijas mediju holdinga "Communicorp Group Limited" īpašumā "Radio SWH" ar peļņu strādāja 2007.gadā, kad nopelnīja 430 000 eiro, un 2008.gadā, kad nopelnīja 760 000 eiro. Turpmākajos piecos ekonomiskās krīzes gados līdz pagājušajam gadam AS "Radio SWH" strādāja ar zaudējumiem - 2009.gadā tie bija 610 000 eiro, 2010.gadā - 550 000 eiro, 2011.gadā - 270 000 eiro, 2012.gadā - 59 000 eiro, bet 2013 gadā 90 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti