Aktuālā intervija

Labklājības ministrija veidos sistēmu, kas ļaus efektīvāk prognozēt darba tirgus attīstību

Aktuālā intervija

Anulēta "Trasta komercbankas" licence. Skaidro FKTK vadītājs Pēters Putniņš

LPS aicina atteikties no valsts pārvaldes vienotās atalgojuma sistēmas pašvaldībām

Pūķis: Pašvaldību iespējas pašām noteikt algas saviem darbiniekiem neietekmētu valsts budžetu

Latvijas pašvaldību savienība (LPS) aicina atteikties no valsts pārvaldes vienotās atalgojuma sistēmas attiecībā uz pašvaldībām. Šādas pārmaiņas neietekmēšot valsts budžetu, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Aktuālā intervija” lēš LPS vecākais padomnieks Māris Pūķis.

“Piemēram, ja samaksās lielāku algu kādam darbiniekam, tas nenozīmē, ka būs vairāk izdevumu par algām, jo darbinieku skaitu pašvaldības izvēlas pati. Un bieži vien tie, kas ceļ algas, samazina darbinieku skaitu. Un, iespējams, tur, kur būs elastīgāka šī sistēma, tur būs ekonomiskāk izlietoti līdzekļi algām,” saka Pūķis.

Turklāt pašlaik nav atrisināts jautājums par labu darbinieku motivāciju. Tāpēc elastīgāka sistēma pašvaldībās varētu būt efektīvāka.

Viņš noliedz, ka aiziešana no vienotas sistēmas varētu padziļināt plaisu starp dažādām pašvaldībām. “Visi dati liecina, ka vienlīdzība un šķietamais taisnīgums neveicina attīstību. (..) Ja mēs gribam straujāk attīstīties, mums jāpieļauj šī nevienlīdzība, jāpieļauj sacensība,. (..),” saka Pūķis.

Iepriekš, 1.martā, valdība akceptēja Finanšu ministrijas informatīvo ziņojumu par Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteikto normu attiecināšanu uz pašvaldībām, kurā rosināts saglabāt pašreizējo sistēmu – pašvaldības neizslēgt no vienotās atalgojuma sistēma

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti