Prognozētā graudaugu un kartupeļu kopraža samazinājusies par 300 tonnām

Šīgada prognozētā graudaugu un kartupeļu kopraža valstī samazinājusies par aptuveni 300 tonnām, liecina Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra dati.

Ilze Rūtenberga-Bērziņa par kopražas samazinājumuSintija Ambote

Vēsā un mitrā vasara Vidzemes un Latgales reģionā ļāva cerēt uz ļoti labām ražām, taču samazinājums septembrī vērojams teju katram laukaugu kultūraugam.

Latgalē ziemas kvieši ir veldrē un sadīgušas vārpās. Citiem kultūraugiem pārlieku lielā mitruma dēļ vērojams ražas samazinājums un novēlota to novākšana.

Arī Vidzemē situācija ir līdzīga.

"Kopraža ar tiem lielajiem plūdiem visā valstī ir samazinājusies, jo viens reģions ir pavilcis uz leju rādītājus," norāda Lauku konsultāciju centra pārstāve Ilze Rūtenberga-Bērziņa.

"Ja jūlijā, kad prognozējām, tie rādītāji kopražai valstī bija 2689,7 tūkstoši tonnu, tat tagad septembrī, pārskatot vēlreiz Latgali un Vidzemi, kopraža ir vairs tikai 2366,2 tūkstoši tonnu," stāsta Rūtenberga-Bērziņa. "Tā kā samazinājums ir vērā ņemams, tomēr tas nebūt nenozīmē, ka valstī nebūs kartupeļu, ko ēst, vai nepietiks miltu, no kā maizi cept."

"Šobrīd aktuālākais jautājums, vai tie saimnieki Latgales pusē būs spējīgi samenedžēt sev nepieciešamo sēklu nākamajam gadam un paspēt tagad līdz novembrim apsēt laukus," uzsver Lauku konsultāciju centra pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti