Sadaļas Sadaļas

Prioritāro investīciju projektu izskatīšanā mazinās birokrātiju

Vietējo un ārvalstu investoru efektīvākai piesaistei veidos “Zaļo koridoru” birokrātijas mazināšanai un administratīvo procesu paātrināšanai augstas pievienotās vērtības investīciju projektiem. Šādu Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras piedāvājumu ceturtdien, 4. februārī, atbalstīja valdība.

Atbalstītie noteikumi par prioritāro investīciju projektu apkalpošanu paredz investīciju projektu sektorus, kvalifikācijas kritērijus, procedūru sarakstu un kārtību, kā paātrināti izskatīt ar šo investīciju projektu saistītos administratīvos jautājumus.

Investīciju projekti varēs izmantot “zaļo koridoru”, ka tās ir investīcijās kādā no prioritārajiem sektoriem:

  • viedās specializācijas sektori – IKT, bioekonomika, viedie materiāli un fotonika, biomedicīna un viedā enerģētika; 
  • starptautiskie biznesa pakalpojumu centri;
  • būvniecība, transports un loģistika, ja saistās ar projektiem iepriekš minētajās nozarēs.

Vienlaikus investīciju projektam jāatbilst trijiem no četriem kritērijiem, rādītāju izpildi prognozējot trīs gadu periodā:

  1.          plānoto investīciju apjoms – 5 miljoni eiro (Rīgā – 10 miljoni eiro);
  2.         no jauna radītās darbavietas – 75 darbavietas (Rīgā – 100 darbavietas), vai  50 jaunas darbavietas (Rīgā – 75 darbavietas) ar vidējo darba samaksu, Latvijas vidējā alga iepriekšējā kalendārajā gadā reizināta ar koeficientu 1,5 (Rīgā – Latvijas vidējā alga reiz 2); 
  3.          eksporta apjoms – 3 miljoni eiro (Rīgā – 5 miljoni eiro) vai importa aizstāšana 500 000 eiro vērtībā;
  4.          uzņēmuma ieguldījums pētniecībā un attīstībā, tai skaitā darbinieku apmācībās, ir vismaz 250 000 eiro.

Tāpat investīciju projekta aprakstam jāietver skaidrs biznesa plāns, apliecinājums par pieejamiem finanšu resursiem projekta realizācijai (bankas izziņa, pamatkapitāls un citi), kā arī apliecinājums, ka uzņēmuma nodokļu parāds nepārsniedz 1000 eiro un tam nav maksātnespējas. 

Plānots, ka pieteikumus prioritāro investīciju projekta statusa saņemšanai varēs iesniegt LIAA sākot ar š.g. 1.martu.

Lēmumu par statusa apstiprināšanu vai noraidīšanu pieņems LIAA.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (“KPV LV”) uzsvēra, ka “mums ir jāizmanto brīdis, kad globālās pandēmijas izraisītie izaicinājumi liek uzņēmumiem visā pasaulē mainīt biznesa modeļus un pārskatīt savus investīciju  plānus. Mums ir jābūt gataviem piedāvāt labāko, drošāko un konkurētspējīgāko uzņēmējdarbības vidi. Zaļais koridors prioritāro investīciju projektu apkalpošanā veicinās Latvijas ekonomikas straujāku atgūšanos no Covid-19 krīzes un ekonomiskās situācijas uzlabošanos, paātrinot investīciju piesaisti, paaugstinās Latvijas konkurētspēju”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt