De Facto

VID sola vairāk kontrolēt mikrouzņēmumus

De Facto

Ieskats 26. marta „De Facto” tematos

Cīņa par «Trasta komercbankas» administratora vietu

Pretēji iepriekš solītajam Krūms tiesā neatsakās no darba «Trasta komercbankā»

"Trasta komercbankas” likvidators Ilmārs Krūms pretēji solītajam tiesā tomēr neatkāpās no amata. It kā gludi plānotā Krūma nomaiņa izvērtusies sīvā cīņā par bankas administratora portfeli.

Neskatoties uz iepriekš pausto, tiesas sēdē par “Trasta komercbankas” maksātnespējas pasludināšanu Ilmārs Krūms norādīja, ka ir gatavs turpināt pildīt savus pienākumus “Trasta komercbankā”. Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnese Ilona Rūķe intervijā “De facto” norādīja, ka Krūms bija gatavs turpināt pildīt savus pienākumus. Rūķe skaidroja, ka “likums paredz tiesības atkāpties, tiesa nevar uzlikt likvidatoram pienākumu sniegt tiesā pieteikumu par savu atkāpšanos. Tās ir viņa tiesības, kuras viņš var izmantot vai neizmantot”. Uz jautājumu, vai sēdē Krūms izteica vēlmi atkāpties no likvidatora amata, Rūķe atbildēja: “Nē”.

Vēl pirms divām nedēļām Ilmārs Krūms apgalvoja, ka vairs nevēlas strādāt ar “Trasta komercbankas” lietu. Teju gadu nostrādājis par bankas likvidatoru, viņš pieprasījis tās maksātnespēju, taču par bankas maksātnespējas administratoru kļūt atteicās. “De facto” iepriekš pieļāva, ka Krūmu uz šo amatu nebūtu virzījis uzraugs - Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK).

Iepriekš izskanējušas aizdomas par Ilmāra Krūma saistību ar citu maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu. Taču Krūms apgalvoja, ka atkāpties esot nolēmis pats.

Sēdes laikā izrādījies, ka pieredzējušais advokāts Ilmārs Krūms nebija, kā to prasa civillikums, uz tiesu nosūtījis nepieciešamos dokumentus - iesniegumu tiesai par atkāpšanos un darbības pārskatu.

Likums nosaka, ka likvidators automātiski kļūst par maksātnespējas administratoru. Oficiāli Krūms nav atkāpies un tiesai nebija citas izvēles, kā iecelt viņu par “Trasta komercbankas” maksātnespējas administratoru. FKTK izraudzīto Armanda Rasas kandidatūru tiesa līdz ar to pat nevērtēja. Taču ārpus tiesas durvīm Krūms turpina paust, ka negrib ar bankas lietām nodarboties un FKTK ir jāmeklē jauns administrators.

Bankas maksātnespējas administratora kandidatūru FKTK izvēlās no Maksātnespējas administratoru asociācijas piedāvāta saraksta. Un šogad tas mainījies – Armanda Rasas tajā vairs nav.

Kaut oficiāli asociācija un FKTK jauno sarakstu tur slepenībā, “De facto” avoti norāda, ka tajā varētu būt administratores Evija Novicāne un Ieva Broka, Andris Daugaviņš un Jānis Kumsārs, ka arī pats Māris Sprūds – asociācijas padomes loceklis. Arī iepriekšējā asociācijas sagatavotajā sarakstā bijis Māris Sprūds.

Tomēr izskatās, ka arī FKTK azotē bijis trumpis. Divas dienas pēc tiesas sēdes stājās spēkā jaunie uzrauga noteikumi un asociācija, kur darbojas Sprūds un Krūms, no procesa ir izslēgta. Tagad potenciālo banku administratoru sarakstu gatavos Maksātnespējas administrācija – Tieslietu ministrijai pakļautā valsts iestāde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti