Premjere un ZZS vienojas jautājumu par «airBaltic» skatīt atsevišķi no budžeta

Jautājums par 80 miljoniem eiro, ko valstij var nākties ieguldīt uzņēmumā “airBaltic”, tiks skatīts atsevišķi no nākamā gada valsts budžeta. Par to pirmdien, 9.novembrī, vienojās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija un premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Šādi iecerēts rīkoties, lai nekavētu 2016.gada valsts budžeta pieņemšanu. Turklāt tas atturēšot no situācijas tālākas saasināšanās.

Vienlaikus ZZS uzskata, ka pašlaik iecerētais valdības risinājums nebūtu pieļaujams un jāturpina darbs pie kompromisa rašanas.

ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pēc tikšanās ar premjeri žurnālistiem pauda, ka atbalsta to, lai Straujumas valdība uzņemtos atbildību šo jautājumu un sakārtotu to. Viņš gan piebilda, ka pašlaik pati “Vienotība” ir izšķirošais faktors.

“Viss ir premjeres un viņas partijas rokās. Jautājums bija par to, ko tad grib īsti “Vienotība” – grib saglabāt esošo valdību, premjeru? Ja negrib, tad vajag pateikt – pēc budžeta valdību pārskatīsim,” komentēja Brigmanis.

Viņš arī norādīja, ka “Vienotība” nav gatava nominēt jaunu satiksmes ministra amata kandidātu līdz budžeta izskatīšanai. Turklāt ZZS neesot pārliecības, ka “Vienotība” spēs atrisināt savas iekšējās pretrunas.

ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pēc tikšanās ar premjeri

  Koalīcijas partiju pārstāvji pēc iknedēļas tikšanās arī atzina, ka piemēram, jautājums par satiksmes ministra Anrija Matīsa demisiju pagaidām koalīcijā nav ticis apspriests.

  Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis norādīja, ka Straujumas valdības nākotne šobrīd galvenokārt ir partijas “Vienotība” rokās: “Es domāju, ka viss ir vēlreiz ir premjeres un viņas pārstāvētās partijas rokās. Šodien mēs nepieskārāmies tik daudz šim tematam, pamatā mums bija šis lielais jautājums par aviosabiedrību. Bet jautājums bija par to, ko tad grib īsti “Vienotība” – grib saglabāt esošo valdību, premjeru? Ja negrib, tad vajag pateikt – pēc budžeta valdību pārskatīsim, būs jauns kaut kas. Zīmīgs ir signāls, ka līdz 30.novembrim, netiek spriests un lemts un piestādīts apspriešanai jauns satiksmes ministra kandidāts.”

  Pēc koalīcijas sēde Nacionālā apvienība vēl nebija gatava paust kādu noteiktu pozīciju.

  Savukārt premjere Laimdota Straujuma prognozēja, ka jau nākamnedēļ koalīcija varētu sanākt kopā un atrast risinājumu vismaz “airBaltic” jautājumā.

  Tāpat arī “Vienotībā” nav vienprātības par to, vai valdības lēmums ir pieņemams risinājums. “Vienotības” valde pirmdien apspriež jautājumu par “airBaltic” un situāciju valdībā saistībā ar Anrija Matīsa demisiju. Iepriekš partijas vadītāja Solvita Āboltiņa pieļāva iespēju, ka premjere varētu demisionēt.

  Novembra sākumā valdība sēdē aiz slēgtām durvīm pēc vairāk nekā četru stundu diskusijām akceptēja finanšu konsultanta "Prudentia" atrasto investoru Latvijas nacionālajai aviokompānijai "airBaltic".  Nākamajā dienā premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”) nolēmusi pieprasīt satiksmes ministra Anrija Matīsa (“Vienotība”) demisiju. 

  Apstiprinātais investors ir Vācijas pilsonis Ralfs Dīters Montāgs-Girmess -  viņš aviokompānijā ieguldīs 52 miljonus eiro, bet valsts - 80 miljonus eiro.  Montāgs-Girmess jau ilgus gadus ar biznesu nodarbojas Krievijā, un viens no tiem ir saistīts ar Krievijā ražoto lidmašīnu pārdošanu. Intervijā Krievijas žurnālam „Medveģ” 2010.gadā viņš atzina, ka savulaik bijis Vācijas izlūkdienesta darbinieks, tomēr, redzot, ka aukstais karš esot beidzies, nolēmis pievērsties biznesam.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Ekonomika
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti