Panorāma

Elektrovilcienu iegādei – Skanstes tramvaja projekta naudu

Panorāma

T. Linkaits un «Latvijas dzelzceļš» atkal apmainās pārmetumiem

«Latvenergo» padome jāmeklē steigā

Potenciālo «Latvenergo» padomes locekļu vērtēšanai būs mēnesis laika

Par spīti Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra paustajām bažām nozares ministrs Ralfs Nemiro (“KPV LV”) ir pārliecināts, ka jauno “Latvenergo” padomi izdosies atrast jau līdz septembra vidum. Pieteikšanos gan plānots izsludināt tikai pēc mēneša, un tā varētu ilgt divas nedēļas, kas nozīmē, ka kandidātu izvērtēšanai atliks vien mēnesis laika.

Ja šajā termiņā neizdosies iekļauties, “Latvenergo” bez padomes būs atstāts uz vairāk nekā trīs mēnešiem, par ko uzņēmumam atbilstoši likumam draud sods.

Tieši šī iemesla dēļ pēc “Latvenergo” pagaidu padomes atkāpšanās Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs pauda, ka uz konkursa laiku uzņēmumā būtu jāieceļ jauna pagaidu padome. Tomēr tam iebilda gan premjerministrs Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”), gan ekonomikas ministrs.

Uz iepriekšējo “Latvenergo” padomes konkursu pieteicās vairāk nekā 80 kandidātu un kopējā konkursa procedūra aizņēma aptuveni pusgadu, tomēr ministrs ir pārliecināts, ka šoreiz izdosies tikt galā divreiz ātrāk.

 “Gribēšana un varēšana nereti atšķiras, tāpēc mēs, saņemot dokumentus, noteikti izvērtēsim, vairāki sieti ir paredzēti, gan attiecībā uz drošību, gan kvalifikāciju, un mēs redzam, ka, pamatojoties uz šādu nolikumu, mums varētu būt objektīvi tiešām spēcīgi kandidāti, un domāju, ka tie varētu nebūt tik daudz, jo, ja mēs skatāmies uz atalgojuma apmēru un kompānijas lielumu, tāda veida speciālistu darba vietām, es domāju, tuvākajā laikā mums varētu būt jau kaut kāds pretendentu apmērs,” klāstīja ministrs.

Līdz jaunās “Latvenergo''  padomes iecelšanai tās funkcijas uzticētas ministrijas valsts sekretāram. Plānots, ka jau tuvākajā laikā viņš kā “Latvenergo” akcionārs mainīs uzņēmuma statūtus, lai līdz konkursa noslēgumam pats varētu pieņemt visus nepieciešamos lēmumus. 

KONTEKSTS:

19. jūnijā atcelta valsts AS "Latvenergo" padome. Ekonomikas ministrs Nemiro par iemeslu minēja neapmierinātību ar līdzšinējās padomes kūtrumu jaunu tirgu iekarošanā un elektroenerģijas sadales tarifu samazināšanā.

Atlaistās padomes vietā tika iecelta pagaidu padome, kuras sastāvā ir ekonomikas ministra padomnieks Pāvels Rebenoks, ministra biroja vadītāja Inese Kublicka, Vēja enerģijas asociācijas valdes loceklis Kristaps Stepanovs, AS "Rigensis Bank" valdes loceklis Renārs Degro un Artūrs Šnoriņš. Rebenoks iecelts par uzņēmuma padomes priekšsēdētāju, bet Degro - par padomes priekšsēdētāja vietnieku.

Premjers Kariņš iepriekš paziņoja, ka lēmums par "Latvenergo" padomes maiņu ir nepārdomāts un sasteigts, kā arī neatbilst labas pārvaldības principiem. Ministru prezidents pieprasījis ministram skaidrojumus. Tikmēr Nemiro intervijā Latvijas Radio teica, ka šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz dienesta ziņojumu. To gatavojis un iesniedzis "Latvenergo" valsts kapitāldaļu turētāja pārstāvis EM valsts sekretārs Ēriks Eglītis.

Pirmdien, 1. jūlijā, "Latvenergo" pagaidu padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks informēja Nemiro ("KPV LV") par visu padomes locekļu lēmumu atkāpties no amata, jo neredz iespēju pilnvērtīgi pildīt funkcijas esošā politiskā spiediena dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt