Sadaļas Sadaļas

Pirmajā nedēļā «ABLV Bank» klienti garantētajās atlīdzībās saņēmuši 38,9 miljonus eiro

Kopš 3.marta, kad banka “Citadele” sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību “ABLV Bank” klientiem, kopumā atlīdzība izmaksāta 2642 “ABLV Bank” klientiem. Kopējā izmaksātā summa no 3. līdz 11. martam ir 38,9 miljoni eiro.

“Citadele” informēja, ka

pirmās nedēļas laikā visaktīvāk valsts garantētajai atlīdzībai ir pieteikušies vietējie Latvijas “ABLV Bank” klienti.

Savukārt starptautiskie klienti galvenokārt ir rezervējuši bankas apmeklējumu uz turpmākajām nedēļām.

No 2642 klientiem, kas saņēmuši valsts garantēto atlīdzību, teju 89% jeb 2338 ir vietējie Latvijas iedzīvotāji vai juridiskās personas. Savukārt 304 ir starptautiskie klienti.

Tie klienti, kuriem ir “Citadeles” internetbanka, valsts garantēto atlīdzību var pieteikt internetbankā, un uz bankas filiāli nav nepieciešams doties. Tāpat Latvijas vietējiem iedzīvotājiem un juridiskām personām ir iespēja pieteikt “Citadeles” konta atvēršanu jebkurā no 30 bankas “Citadele” filiālēm visā Latvijā un pēc tam pieteikties valsts garantētajai atlīdzībai, izmantojot “Citadeles” internetbanku.

 Valsts garantēto atlīdzību būs iespējams saņemt piecus gadus – līdz pat 2023. gada 3. martam.

Atbilstoši Noguldījumu garantiju likumam valsts garantēto atlīdzību var saņemt “ABLV Bank” Latvijas un starptautiskie klienti – privātpersonas un juridiskās personas -, kam “ABLV Bank” ir noguldījumi. Valsts garantētā atlīdzība attiecas uz visiem noguldītāja līdzekļiem – gan uz termiņnoguldījumiem, gan norēķinu kontiem, algu kontiem, krājkontiem u.c. (izņemot finanšu instrumentu kontus).

Katrs noguldītājs var saņemt atlīdzību līdz 100 000 eiro – atbilstoši tam, cik liela noguldījuma summa konkrētajam klientam ir “ABLV Bank” kontos.

Tie klienti, kam noguldījumu summa „ABLV Bank” pārsniedz valsts noteiktos 100 000 eiro griestus, varēs pieteikt savas kā kreditora prasības „ABLV Bank” likvidācijas procesa ietvaros.

Saskaņā ar Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas līgumu nauda klientiem atmaksājama ar vienu transakciju eiro valūtā. Valsts garantēto atlīdzību ir iespējams saņemt ar pārskaitījumu uz klienta kontu jebkurā bankā.

Tiem klientiem, kuriem “ABLV Bank” ir noguldījumi līdz 1000 eiro, ir iespēja izvēlēties atlīdzību saņemt arī skaidrā naudā “Citadeles” filiālēs. Taču “Citadele” aicina “ABLV Bank” noguldītājus drošības nolūkos valsts garantēto atlīdzību tomēr saņemt ar pārskaitījumu.  

KONTEKSTS:

"ABLV Bank" problēmas publiski izskanēja 13.februārī, kad ASV paziņoja par "ABLV Bank" iespējamu iesaisti naudas legalizēšanas shēmās, pēc kā bankai radās grūtības.

Naktī uz 24.februāri FKTK pieņēma lēmumu, ka “ABLV Bank” ir iestājusies noguldījumu nepieejamība. Eiropas Centrālā banka (ECB) paziņoja, ka "ABLV Bank" tiks likvidēta, un tās glābšana nav sabiedrības interesēs. "ABLV Bank" ārkārtas akcionāru pilnsapulce 26. februārī pieņēma lēmumu par pašlikvidāciju. No sestdienas, 3.marta, sākta garantēto atlīdzību izmaksa "ABLV Bank" klientiem.  

"ABLV Bank" pēc aktīvu apjoma pērn beigās bija trešā lielākā banka Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt