Pirmā mājokļa iegādes programmai atvēl vēl 2,5 miljonus eiro

Ministru kabinets sēdē otrdien, 8. augustā, piešķīra papildu finansējumu 2,5 miljonu eiro apmērā "Attīstības finanšu institūcijai "Altum"" ("Altum") mājokļu galvojumu atbalsta programmas finansēšanai. Tas ļaus turpināt pirmā mājokļa iegādes programmu līdz šā gada beigām, informē Ekonomikas ministrijā (EM).

Kopš programmas sākšanas 2014. gadā "Altum" sniegusi 6 063 galvojumus gandrīz 41 miljona eiro apmērā. Otrdien piešķirtais papildu finansējums ļaus vēl aptuveni 1530 ģimenēm ar bērniem iegādāties mājokli ar valsts atbalstu.

Papildu finansējums programmai piešķirts no ieņēmumiem, kas gūti no uzturēšanās atļauju piešķiršanas, piebilda EM.

Lai ģimenēm ar bērniem atvieglotu iespēju nodrošināt pirmo iemaksu kredītam mājokļa iegādei vai būvniecībai, Ministru kabinets pirms trim gadiem apstiprināja EM izstrādāto valsts atbalsta programmu dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai personām, kuru apgādībā ir nepilngadīgi bērni.

Atbalsta programmas "Altum" uz laiku līdz 10 gadiem izsniedz un administrē galvojumu personai, ar kuru kopā dzīvo un kuras apgādība ir vismaz viens nepilngadīgs bērns. "Altum" galvojumu izsniedz pēc tam, kad aizdevējs piešķīris aizdevumu vai rakstiski apliecinājis, ka aizdevums tiks piešķirts, norāda EM.

Galvojuma apmērs ir atkarīgs no bērnu skaita ģimenē:

  • 10% (bet ne vairāk kā 10 000 eiro), ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns;
  • 15% (bet ne vairāk kā 15 000 eiro), ja ģimenē ir divi bērni;
  • 20% (bet ne vairāk kā 20 000 eiro), ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu.

Pašlaik septiņas komercbankas - "Citadele", "SEB banka", "Swedbank", "Nordea banka", "DNB banka", "ABLV banka" un "Baltikums Bank/ BlueOrange" - izsniedz hipotekāros kredītus Latvijas ģimenēm ar bērniem, atvieglojot nosacījumus par pirmo iemaksu, kas līdz šim ģimenēm ir bijis viens no šķēršļiem sava mājokļa iegādei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt