Pieteikumi sociālā biznesa grantiem sasniedz «griestus»; jaunus vairs nepieņem

Attīstības finanšu institūcijas “Altum” atbalsta programmā sociālajai uzņēmējdarbībai ir sasniegts programmai pieejamā finansējuma apjoms un jauni projektu pieteikumi no šā gada 8.jūlija netiek pieņemti, informēja “Altum”.

Līdz šim šajā programmā atbalstīti 120 dažādi biznesa projekti par kopējo summu 7,6 miljoni eiro. Programmā kopumā iesniegti vairāk nekā 150 projektu pieteikumi par nepilniem 9 miljoniem eiro.

Pašlaik programmā turpinās līdz šim pieņemto projektu izvērtēšana un līgumu slēgšana.

“Altum” atbalstīja 120 uz sabiedrību vērstus sociālā biznesa projektus, kas atbalsta vai iesaista darba tirgū cilvēkus, kuri ir pakļauti atstumtības riskam, sakārto vidi vai sniedz citus sabiedriskā labuma mērķus. Pašlaik katrs ceturtais jaunais uzņēmums Eiropas Savienībā ir ar sociālu novirzi. “Un pēc vietējo uzņēmumu aktivitātes redzam, ka nozarei ir liels attīstības potenciāls arī turpmāk,” paziņojumā medijiem norādīja “Altum” Sociālās uzņēmējdarbības daļas vadītāja Kristīne Segliņa.

Pirmais projekts, kas saņēma grantu, ir dizaina produktu izstrādes uzņēmums “BlindArt” SIA, kas savā darbībā iesaista vājredzīgus un neredzīgus cilvēkus. Starp realizētajiem projektiem ir arī dzīvnieku patversme “Sociālais uzņēmums Ulubele” SIA, “Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”” nodibinājums, kas rīko kultūrizglītības nodarbības, “Vigobot” SIA, kas izstrādā individuāli pielāgojamu digitālās rehabilitācijas programmu cilvēkiem pēc insulta un daudzi citi.

Programmā atbalstīti uzņēmumi un sociālā biznesa idejas no dažādām jomām, no tām visbiežāk dalībnieki darbojās izglītības (25%), ražošanas (9%), viesu izmitināšanas (8%), medicīnas un sociālās aprūpes centru pakalpojumu (8%) un citās. Katrs ceturtais atbalstītais sociālais uzņēmums darbojas darba integrācijas jomā, nodarbinot kādu no atstumtībai pakļautajām iedzīvotāju grupām, piemēram, personas ar fizisku vai garīgu invaliditāti, trūcīgas personas, ilgstoši bezdarbnieki, bijušie ieslodzītie.

Vidējais granta apjoms vienam sociālajam uzņēmumam ir 65 tūkstoši eiro, vismazākais – seši tūkstoši eiro, bet lielākais – 199 tūkstoši eiro.

Sociālie uzņēmumi ir visā Latvijā. Rīgā un Pierīgā bāzējas 67 % uzņēmumu, Kurzemē atrodas 10% – to vidū, piemēram, uzņēmums, kas ražo palīglīdzekļus bērniem ar kustību traucējumiem. Vidzemē atrodas 9%, Zemgalē 8%, bet Latgalē – 6% no visiem grantu saņēmējiem, tai skaitā viesu nams, kas nodarbina ilgstošus bezdarbniekus.

Tikmēr Labklājības ministrija šobrīd strādā pie jaunas sociālās uzņēmējdarbības atbalsta programmas, kuru plānots īstenot Eiropas Savienības jaunā plānošanas periodā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt