Lazdonas piensaimnieks allaž ir lepojies, ka produkcijas ražošanā izmanto savu zemnieku saražoto pienu. Diemžēl pēdējā laikā uzņēmuma vadībai nākas atzīt, ka saražotās produkcijas varētu būt vairāk, ja vien pietiktu izejvielas. Lai nodrošinātu pilnvērtīgu uzņēmuma darbību, nākas iegādāties pienu no tiem pašiem lietuviešu ražotājiem, kas uzpērk mūsu zemnieku saražoto pienu.
„Jāatzīst, ka tā ir, un no tā labumu gūst kaimiņi, nevis vietējais zemnieks," konstatē Elvīra Utināne. AS "Lazdonas piensaimnieks" valdes priekšsēdētāja. Viņa uzsver, ka pienācis laiks aktīvam dialogam ar zemniekiem, tāpēc arī valstij būtu jāpalīdz veikt skaidrojošais darbs, lai pārliecinātu zemniekus savu produkciju nodot vietējiem ražotājiem.
Zemnieku saimniecības „Kaupēri" īpašnieki „Lazdonas piensaimniekam" savu bioloģiski saražoto pienu nodod jau kopš pastāvēšanas pirmsākumiem un atzīst, ka pie vietējā uzņēmēja turas pirmkārt jau stabilitātes dēļ, arī cenas kopumā apmierinot, tās svārstās 28 centu robežās.
„Es uzskatu, ja mēs esam sākuši sadarbību, tad tāda lēkāšana - nekas labs tur nebūs, jo mēs jau nezinām, kas notiks citā pienotavā," spriež „Kaupēru" saimniece Gundega Jubele.
Savukārt Kalsnavas pagasta „Brencēnu" saimnieks sava nelielā bioloģiksā ganāmpulka pienu nodod „Cesvaines pienam", par litru saņemot 24 centus. Viņš atzīst, ka ir apkārtnes zemnieki, kas sadarbojas ar lietuviešu piena pārstrādātājiem – bet tāda ir konkurences cīņa.
Lai aicinātu vietējos zemniekus sadarboties ar Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem, tuvākajā laikā Madonā tiks organizēts seminārs - tikšanās gan ar latviešu piena pārstrādes uzņēmējiem, gan Zemkopības ministrijas pārstāvjiem.