Dienas ziņas

Covid-19 konstatēts sociālās aprūpes iestādēs

Dienas ziņas

Liepājas dzīvokļiem augsta īres maksa

Ar karotēm pret nodokļu reformu

Pie Saeimas piketē pret minimālo sociālo iemaksu un izmaiņām mikrouzņēmuma nodoklī

Pie Saeimas trešdien, 28.oktobrī, no rīta apmēram 130 cilvēku piketēja pret minimālo valsts obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas (VSAOI) noteikšanu un priekšlikumu ierobežot mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) režīmu, novēroja aģentūra LETA.

Piketā piedalījās lauksaimnieki, zvejnieki un to atbalstītāji, reģionu pašvaldību pārstāvji, kā arī radošās personas.

Piketētājiem rokās bija plakāti ar tekstiem "Valdība ir toksiska", "Laukos arī dzīvo cilvēki", "SOS Latvijai", kā arī kariķēti plakāti ar uzrakstiem "Atdod", "Sabradā mazos uzņēmējus", "Nevajadzīgo profesiju apraksts: mākslinieks, zemnieks, frizieris, amatnieks, rakstnieks, auklīte...".

Tāpat piketētājiem bija tukši gleznu rāmji, kas uzrunās tika nodēvēti par "Tukšo gleznu galeriju".

Piketētāji skandēja saukļus: "Ko nenobeidz Covid, to nobeidz valdība", "Ļaujiet mums strādāt!", "Atdod karoti!", "Ļaujiet mazajam biznesam strādāt!". Tāpat piketā izskanējavaldībai un Saeimai veltīti svilpieni.

Atbalstu piketētājiem uzrunās pauda Latvijas Zemnieku savienības Uzņēmēju padomes vadītāja Lienīte Caune, Latvijas Zaļā partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, LZP valdes loceklis Pēteris Dimants, Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola (ZZS), Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze, Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Gints Kaminskis, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors Viktors Valainis un vairāki lauksaimnieki un reģionu pašvaldību pārstāvji, kuri uzrunās vērsās pie valdības un Saeimas ar aicinājumiem pārstrādāt nākamā gada valsts budžeta likumprojektu.

Savukārt radošās personas piketā ar uzrunām pārstāvēja Latvijas Mākslinieku savienības vadītājs Igors Dobičins un Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš, abiem izceļot latviešu tēlnieka, Brīvības pieminekļa un Brāļu kapu memoriālā ansambļa autora Kārļa Zāles dzimšanas dienu, kas ir 28.oktobrī. Tostarp Dobičins norādīja, ja esošajā versijā tiks atbalstīts Saeimā iesniegtais budžeta likumprojekts, šādi darbi nevarēs tapt.

Par nodokļu pieaugumu satraukušies arī mazie un vidējie uzņēmēji. Ja tiks nolemts, ka minimālā alga valstī no 2021.gada 1.janvāra būs 500 eiro mēnesī, tad minimālo obligāto iemaksu apmērs būs ap 170 eiro mēnesī .

"Godīgi sakot, man ir mazliet aizvainojums, ka visus mūs grib izģērbt plikus.

Mēs cenšamies, neko neprasām no valsts, bet tad, ka grib paņemt to, ko neesam nopelnījuši mēnesī. Daudziem tie 170 ir ļoti daudz," sacīja mazā uzņēmēja Dace Vīksna.

"Ticība mirst pēdējā. Ja neko nedarīsim, nākamgad ķersies klāt vidējam un tad lielajam biznesam, apetīte viņiem ir visiem laba," savukārt uzsvēra piketa organizatore, uzņēmēja Lienīte Caune (ZZS)

Lai arī piketā piedalījās ap 130 dalībniekiem, distances ievērošanai sanākušajiem bija norādītas vietas. Deputātu interese par piketu bija maza, un tajā piedalījās tikai no ZZS  ievēlētie.

Avots: Finanšu ministrija

KONTEKSTS:

Saeimā trešdien sāk skatīt 2021. gada budžetu, nākamā gada valsts budžeta likumprojektu, vidēja termiņa budžeta ietvara likumprojektu 2021., 2022. un 2023. gadam, kā arī ar budžetu saistītus grozījumus 28 likumos.

Paredzēts, ka asākās debates par nākamā gada budžeta paketi būs saistītas ar valdības iecerētajām izmaiņām autoratlīdzības režīmā.

Valdība atbalstīja ieceri izmaiņas autoratlīdzību režīmā ieviest no 2021.gada vidus, paredzot no autoratlīdzībām ieturēt 25% vai 40% nodokli un no tā 80% novirzīt sociālajām iemaksām. Tāpat valdība vienojās nākamgad par vienu procentpunktu samazināt sociālo nodokli līdz 34,09%, kā arī noteica minimālās sociālās apdrošināšanas iemaksas cilvēkiem, kuri saņem mazāk nekā minimālo sociālo algu, un pašnodarbinātajiem, ko maksās darba devēji vai paši nodarbinātie.

Galavārds izmaiņām vēl jāsaka Saeimai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt