Petravičas vīra uzņēmuma darbībā VID konstatējis pārkāpumus

Valsts ieņēmumu dienests (VID) konstatējis pārkāpumus labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) vīra Aleksandra Petraviča uzņēmuma SIA "Monēta" darbībā un pārbaudes rezultātus nosūtījis pašam uzņēmumam, vēstīja raidījums "TV3 Ziņas", atsaucoties uz tā rīcībā nonākušo neoficiālo informāciju.

Petravičas vīrs uz raidījuma lūgumu informēt par pārbaudē konstatēto neesot atsaucies, bet ministre komentēja, ka pārbaudes rezultātus nezina un arī nevarot likt uzņēmumam tos izpaust. "Es šai uzņēmumā nestrādāju un es nekādā veidā nevaru ietekmēt tā izvēli atļaut vai neatļaut [izpaust pārbaudē konstatēto]," TV3 ziņām par vīra uzņēmumu izteicās Petraviča.

Arī VID neatklāj pārbaudē konstatēto, jo iestādei to darīt liedzot likums. Tomēr VID iecerējis iniciēt izmaiņas normatīvajā regulējumā, lai nākotnē šādus lēmumus drīkstētu publiskot.

Tikmēr Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzskata, ka Petravičai būtu jāatklāj pārbaudē konstatētais, lai kliedētu aizdomas, ka uzņēmumā, kurā viņa agrāk strādājusi, pieļautas kādas nelikumības.

Saskaņā ar TV3 rīcībā esošo informāciju, VID atklāto pārkāpumu novēršanai SIA "Monēta" dots laiks līdz maija vidum.

KONTEKSTS:

Raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" bijušais mazumtirdzniecības un transporta pakalpojumu uzņēmuma SIA "Monēta" darbinieks Dainis Prātiņš apgalvoja, ka uzņēmumā ir maksāta "aplokšņu alga". Firma pieder Petravičas vīram Aleksandram Petravičam.

Savukārt Petraviča noliedz "aplokšņu algu" maksāšanu viņas vīram piederošajā uzņēmumā, uzsverot, ka "apmelojošu ziņu" dēļ no amata neatkāpsies.

VID ir saņēmis anonīmus ziņojumus par iespējamiem pārkāpumiem nodokļu jomā šajā uzņēmumā. "Jebkurā šādā gadījumā VID izvērtē saņemto informāciju kopsakarā ar VID rīcībā esošo informāciju un lemj (veic) par nepieciešamo, normatīvajos aktos noteikto, kontroles pasākumu īstenošanu," skaidroja VID.

Kariņš jau marta sākumā bija paudis, ka gaida drīzu VID atzinumu šajā jautājumā.

3 komentāri
Zane Līvmane
Lai Petraviča nemelo, ka neko nezināja..
Aivars Rozītis
Meklē utis. Vecās korumpētās koalīcijas sponsori , jeb kukuļdevēji , meklēs visas iespējamās utis un mēslus ar kurām apmētāt jaunās partijas KPLV un JKP. Ta atlaist šo valdību kura nepilda solījumus vēlētājiem , bet laiza zābakus saviem sponsoriem !
Anonīms lietotājs 34842
Tavuprāt tas ir normāli, ja Labklājības ministre izvairījusies no nodokļu nomaksas, strādājot par komercdirektori? Par kādu reputāciju un godaprātu vispār var būt runa? Šī valsts slima ir palikusi vai? Vēl par Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāju ieceliet bijušo cietumnieku, vai policijas šefu kādu no kādiem tiesātajiem. Kas tur liels vai ne? Nu nav ko te stāstīt visādus pekstiņu par apmētāšanu ar mēsliem, nevajag pašai mēslus vārīt un iedzīvoties uz līdzcilvēku rēķina, izmantojot bezdarbu lauku reģionos.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti