Rīta intervija

Pieci gadi ar eiro. Vērtē Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks

Rīta intervija

Pārtikas iepakošanai arvien vairāk izmanto materiālus, kas vidē sadalās

"Gaso" vadītāja Ilze Pētersone-Godmane skaidro dabasgāzes tarifus

Pētersone-Godmane: Jaunie dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojumu tarifi pastāvēs divus gadus

Jaunie dabasgāzes sadales uzņēmuma "Gaso" dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojumu tarifi pastāvēs divus gadus, intervijā Latvijas Radio ceturtdien teica "Gaso" valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane.

Tā kā "Gaso" pašlaik pastāv tikai vienu gadu, tad pēc diviem gadiem būtu laiks, kad uzņēmums varētu atskatīties uz paveikto un pārvērtēt noteiktos tarifus.

No 1. janvāra dabasgāzes lietotājiem jāmaksā ne tikai par faktiski patērēto dabasgāzi, bet arīdzan fiksēts maksājums par pieslēgumu. 

Visvairāk tas ietekmē tos iedzīvotājus, kas dabasgāzi izmanto nelielos apjomos – ēdiena pagatavošanai. Viņiem fiksētā maksa par pieslēgumu ir 2,14 eiro mēnesī ar pievienotās vērtības nodokli. 

Pēc Pētersones-Godmanes teiktā, tas ir godīgi, jo iepriekš mazie patērētāji par gāzes infrastruktūru nemaksāja teju neko. "Gaso" valdes priekšsēdētāja pastāstīja, ka pirms dabasgāzes sadales uzņēmuma izveides "Latvijas Gāze" varēja veikt šķērssubsīdijas viena uzņēmuma ietvaros, nosakot, ka lielie dabasgāzes patērētāji par infrastruktūru maksā vairāk. 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) esot vērtējusi to, kā veidojas tarifs - vai izmaksas tiešām uz to attiecināmas, kā arī, vai attiecināmas uz konkrēto grupu, stāstīja Pētersone-Godmane. Tādējādi secināts, ka apkalpot visus pievadus daudzdzīvokļu mājās ir izmaksas, kuras nebūtu pamata novirzīt uz lielajiem lietotājiem.

Pēc "Gaso" vadītājas teiktā, ir nedaudz vairāk kā 20 000 cilvēku, kuri gāzi ir pieteikuši, bet nelieto, tādējādi "visiem citiem jāmaksā par viņu pieteikto, bet neizmantoto pakalpojumu". Jaunie tarifi paredz arī viņiem maksāt fiksēto maksājumu. Pētersone-Godmane aicināja šos cilvēkus atteikties no pakalpojuma, kuru viņi nelieto, bet pieteikt to, kad tas tiešām būs nepieciešams.

KONTEKSTS:

Dabasgāzes sadales uzņēmums "Gaso" jaunu gāzes sadales pakalpojumu tarifu projektu SPRK iesniedza 2018. gada februāra otrajā pusē, piedāvājot ieviest fiksēto maksu mazākajiem dabasgāzes patērētājiem. "Gaso" valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane iepriekš atzina, ka tarifu mērķis ir efektīvāka gāzes infrastruktūras un pieslēgumu izmantošana.

"Gaso" ir vienīgais dabasgāzes sadales sistēmas operators Latvijā un nodrošina dabasgāzes tīklu drošību, tehniskos pakalpojumus un dabasgāzes patēriņa uzskaiti. Kompānija "Gaso" darbu sāka 2017. gada 1. decembrī, bet 8. decembrī SPRK padome "Gaso" izsniedza licenci dabasgāzes sadalei. Licence komersantam izsniegta uz 20 gadiem – no 2017. gada 7. decembra līdz 2037. gada 6. decembrim.

"Gaso" pamatkapitāls ir 39,9 miljoni eiro, kuru veido 39,9 miljoni akciju viena eiro nominālvērtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ekonomika
Ziņas
Jaunākie
Interesanti