Pensionāri steidzas izņemt «PNB bankā» palikušo pensiju

No ceturtdienas, 22.augusta “PNB bankas” klientiem sākas garantēto atlīdzību izmaksas. Slēgtās bankas klientiem tiks izmaksāta garantētā atlīdzība līdz 100 000 eiro. Aprēķini rāda, ka vairāk nekā 99% klientu garantētās atlīdzības veidā saņems noguldījumus pilnībā. Jau agri no rīta pie banku – “PBN bankas” un “Citadeles” – durvīm pulcējas garas cilvēku rindas.

Lai gan banku uzraugi aicina pēc kontos palikušās naudas sākumā doties pensionāriem, rindā stāv arī citi.  

Pie “PNB bankas” ieejas, pretim Brīvības piemineklim, jau pirms deviņiem no rīta sastājusies gara cilvēku rinda. Lielākoties pensionāri.  

Pensionāri steidzas izņemt PNB Bankā palikušo pensijuZane Mače

Lidija atnākusi pēc bankā palikušās augusta pensijas. Vairāk bankām viņa savu naudu neuzticēs: “Tagad man mājā nesīs pastnieks… “. 

Savukārt Viktors jautājumu par pensijas izmaksāšanu jau ir nokārtojis. Ceturtdien uz banku atnācis, lai izņemtu tur palikušos noguldījumus – 10 000. “Ceru, ka izstāvēšu rindu,” viņš noteica.

Pirmajā dienā viņš uz banku devās, jo “teica, ka tikai vienu dienu banka būšot vaļā, it kā”.  

Naudu, kas palikusi bankā, cilvēki varēs izņemt piecus gadus. Finanšu kapitāla un tirgus komisijas (FKTK) Noregulējuma un garantiju fondu daļas vadītāja Jeļena Ļebedeva uzsvēra, ka šodien uz banku primāri būtu jāiet tiem cilvēkiem, kuriem kontos palikusi pensija. Tā izņemama gan "PNB bankas" filiālēs, gan bankā “Citadele”.  

“PNB Bankas” klientiem

Kas un kā var saņemt garantēto atlīdzību var uzzināt šiet.

Ja nav nepieciešams naudu izņemt tieši šodien, FKTK aicina pagaidīt, jo šodien ir tikai pirmā diena, un atlīdzību izmaksās piecus gadus, rēķinot no šī gada 16.augusta.

Pensiju saņēmējiem, kuriem ir konts bankā “Citadele”, nav nepieciešams doties uz banku. Garantētā atlīdzība tiks automātiski pārskaitīta uz kontu “Citadelē”.

Pusgada laikā klienti varēs izlemt, vai vēlas arī turpmāk pensiju saņemt šajā bankā. Tiem, kuriem konta “Citadelē” nav, no šodienas jādodas uz noteiktām “PNB banka” filiālēm un viņiem automātiski atvērs kontu “Citadelē”. Līdzi jāņem pase vai ID karte.

Tomēr var arī atteikties no bankas pakalpojumiem un pensiju saņemt ar pasta starpniecību.

Ina “PNB bankas” kliente ir kopš “Krājbankas” bankrota 2011.gadā. Viņa pēc palikušās pensijas atnākusi uz “Citadeles” filiāli centrālajā stacijā.

Lai gan piedzīvojusi divu banku krahu, viņa uzskata, ka rēķinu maksāšana bankā ir ērtāka un lētāka nekā pastā.

Ina cer, ka pakalpojumu sniedzēji būs saprotoši un ļaus bez soda procentiem rēķinus samaksāt vēlāk.

Banka "Citadele" pēcpusdienā informēja, ka līdz plkst.13.00 divdesmit septiņās "Citadeles" un četrpadsmit "PNB bankas" filiālēs bija apkalpoti jau ap 4 200 klientu.

"Citadeles" filiālēs esot vērojama vienmērīga klientu plūsma, bet "PNB banka" filiālēs vērojams liels klientu pieplūdums, jo garantēto atlīdzību izmaksas pirmajā dienā uz filiālēm devušies ievērojama daļa pensiju un pabalstu saņēmēju, informē banka.

Pensijas vai pabalstus “PNB bankā” saņēma 38 000 cilvēku. Mazāk nekā puse jau izvēlējušies veidu, kā turpmāk naudu saņemt. Un par to informējuši Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru.

Aģentūras pārstāve Iveta Daine pastāstīja, ka “šobrīd ir nedaudz virs 14 000 iesniegumi, kas jau ir reģistrēti mūsu sistēmā. Mūsu darbiniekiem vēl stāv uz galda kaudzītes, papīru kaudzītes, tās mums jāapstrādā, jāievada sistēmā”.

Primāri Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā steidz maksājumus veikt tiem cilvēkiem, kuriem pēc bankas kraha apturēta augusta pensijas izmaksa. Tie ir vairāk nekā 10 000 pensionāru.

“Mēs esam paspējuši gandrīz 4 000 [klientu] jau operatīvi, tiklīdz saņēmām kontus, pārskaitīt šiem cilvēkiem. Nu viņi pāris dienu laikā noteikti saņems savos jaunajos kontos,” sacīja Daine.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt