Pēc VID rīkojuma ierobežo darbības «Ditton pievadķēžu rūpnīcas» kontos

Ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkojumu noteikti ierobežojumi darbībām Daugavpils pievadķēžu ražotāja AS "Ditton pievadķēžu rūpnīca" bankas kontos, izriet no uzņēmuma paziņojuma biržai "Nasdaq Riga".

Paziņojumā teikts, ka "Ditton pievadķēžu rūpnīca" 15. septembrī saņēma paziņojumu no uzņēmuma kontus apkalpojošajām bankām par to, ka saskaņā ar VID rīkojumu tiek apturētas bankas operācijas, kas saistītas ar uzņēmuma pret trešajām personām spēkā esošo saistību apmaksu.

"Ditton pievadķēžu rūpnīca" no VID neesot saņēmusi nekādu skaidrojumu par šādas rīcības iemesliem.

Paziņojumā teikts, ka 15. septembrī "Ditton pievadķēžu rūpnīcai" nav parādu saistībā ar tiem nodokļiem, kuru administrēšanu veic VID.

Paziņojumā apgalvots, ka 16. septembrī "Ditton pievadķēžu rūpnīca" nosūtīja VID priekšlikumu sazināties, taču līdz otrdienai, 20. septembrim, nekāda atbilde no VID neesot saņemta.

VID pārstāvji aģentūrai LETA pavēstīja, ka VID kategoriski noraida uzņēmuma paziņojumā pausto, ka VID nekomunicē ar uzņēmumu. Tas neatbilst patiesībai, gluži pretēji – saziņa ar uzņēmumu par jautājumiem, kas saistīti ar nodokļu atbilstošu aprēķināšanu, ir notikusi vairākkārt.

Kas attiecas uz konkrētajam nodokļu maksātājam veiktajiem uzraudzības un/vai kontroles pasākumiem, to izpaust VID liedz likuma "Par nodokļiem un nodevām" 22. pants, tomēr VID pārstāvji vērsa uzmanību, ka

šādas paziņojumā aprakstītas darbības VID veic, piemēram, gadījumos, kad VID rīcībā esošā informācija liecina, ka uzņēmuma darījumi ar kādu konkrētu darījumu partneri ir mākslīgi jeb realitātē nenotikuši. 

Proti, par darījumiem ir tikai noformēti attiecīgie darījuma dokumenti un iesniegti VID ar mērķi, piemēram, samazināt budžetā maksājamo nodokli vai nepamatoti saņemt no budžeta pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pārmaksas atmaksu, taču faktiski šie darījumi nav notikuši, bet uzņēmums atsakās sadarboties ar VID un veikt nepieciešamās darbības, lai šo situāciju novērstu, skaidroja VID pārstāvji.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka ar 2022. gada 21. aprīļa VID lēmumu "Ditton pievadķēžu rūpnīcai" ir piemērots aizliegums komercķīlas reģistrācijai, pārreģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai Komercķīlu reģistrā.

KONTEKSTS:

"Ditton pievadķēžu rūpnīca" šogad pirmajā pusgadā strādāja ar 2,488 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,4% vairāk nekā 2021. gada attiecīgajā periodā, kā arī kompānija guvusi peļņu 119 676 eiro apmērā, kas ir divas reizes lielāka nekā pērn pirmajā pusgadā.

Pēc uzņēmuma sniegtajiem datiem, "Ditton pievadķēžu rūpnīcas" lielākie akcionāri ir 2016.gadā mirušais Eduards Zavadskis (20%), 2021.gadā mirušais Vladislavs Drīksne – 19,92%, SIA "MAX Invest Holding" – 13,63%, SIA "Maleks S" – 13,56% un SIA "Dvinsk MNG" – 9,46%. Uzņēmuma rīcībā nav informācijas par akciju sadalījumu starp Zavadska un Drīksnes mantiniekiem, kā arī to iegrāmatojumiem viņu finanšu instrumentu kontos.

Uzņēmuma akcijas kotētas biržas "Nasdaq Riga" otrajā sarakstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti