Patērētāju tiesību sargi visvairāk jautājumu saņem par atceltajiem pasākumiem un tūrismu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) krīzes laikā visvairāk jautājumu saņem par tūrisma pakalpojumiem un atceltajiem pasākumiem, intervijā Latvijas Radio sacīja PTAC vadītāja Baiba Vītoliņa.

"Cilvēki ir neizpratnē - kad pasākums būs un kad uz to tiks. Tūrisma jomā cilvēki vēlas atgūt naudu. Komersantiem laiks ir sarežģīts. Līdz ar to jautājumus aicinām risināt tikai pēc tam, kad pasākuma organizators varēs pateikt, kurā datumā ir plānots pasākums, bet tūrisma organizācijas - piedāvāt ceļojumus citā laikā. Tad tūrisma aģentūras izdzīvos," sacīja Vītoliņa.

Saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem cilvēkiem ir tiesības apmeklēt pasākumus citā datumā vai arī saņemt naudu atpakaļ. "Mūsu ieskatā cilvēkiem ir jāpieņem jauns datums. Naudas komersantiem šobrīd nav. Mūsu darbs ir saistīts ar to, lai komersanti spētu izdzīvot un patērētāji atgūtu savu naudu," teica Vītoliņa.

PTAC vadītāja norādīja uz situācijām, kurās tūrisma nozares darbiniekiem vai māksliniekiem, kuri zaudējuši darbu, rodas problēmas ar kredīta maksājumiem, un aicināja izturēties saprotoši.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un Covid-19 sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka Covid-19 saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti