Pašvaldībām būs pieejamas papildu 61,6 miljonu eiro investīcijas ES fondu 2014.–2020.periodā

Pašvaldībām būs pieejamas papildu 61,6 miljonu eiro investīcijas ES fondu 2014.–2020. periodā, paredz otrdien valdības apstiprinātie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotie noteikumu projekti.

Investīcijas 37,43 miljonu eiro apmērā paredzētas infrastruktūras energoefektivitātes projektu īstenošanai pašvaldībās, veicot ieguldījumus gan pašvaldību sabiedriskajās ēkās, gan pašvaldību sniegto sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu tehnoloģiskajos procesos. Veikto ieguldījumu rezultātā tiks samazināts ikgadējais primārās enerģijas patēriņš sabiedriskajās ēkās vismaz par 6,86 GWh/gadā, kā arī plānots samazināt siltumnīcefekta gāzu izmešu apjomu par 2362 tonnām ogļskābās gāzes ekvivalenta gadā.

Pašvaldību ēku energoefektivitātes projektiem finansējums paredzēts esošo ēku siltumapgādes infrastruktūras pārbūvei vai atjaunošanai, ventilācijas un apgaismojuma inženiertehnisko sistēmu pārbūvei, atjaunošanai vai izveidei. Nauda paredzēta arī atjaunojamos energoresursus izmantojošu enerģiju ražojošu iekārtu (AER iekārtas) un gaisa attīrīšanas iekārtu iegādei un uzstādīšanai, kā arī viedo tehnoloģiju ēkas enerģijas patēriņa vadības nodrošināšanai.

Savukārt ūdenssaimniecības pakalpojumu tehnoloģisko procesu energoefektivitātes projektiem līdzekļi paredzēti AER iekārtām, tehnoloģisko procesu iekārtu nomaiņai un inženierbūvju pārbūvei, atjaunošanai, nojaukšanai vai ierīkošanai, kā arī viedajām tehnoloģijām enerģijas patēriņa un siltumnīcefekta gāzu apjoma samazināšanai.

Ministru kabineta sēdē apstiprināti arī VARAM sagatavotie noteikumi, kas paredz 24,17 miljonu eiro investīcijas uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamo degradēto teritoriju atjaunošanai. Veikto ieguldījumu rezultātā tiks radītas vismaz 295 jaunas darbavietas un piesaistītas komersantu nefinanšu investīcijas vismaz 12,08 miljonu eiro apmērā.

Finansējums paredzēts uzņēmējdarbības veicināšanai nepieciešamās publiskās infrastruktūras attīstībai degradētajās teritorijās – ceļu satiksmes, komercdarbības mērķiem paredzēto ēku un to infrastruktūras attīstīšanai, kā arī nepieciešamo industriālo pieslēgumu nodrošināšanai un teritorijas labiekārtošanai.

Projektus var atlasīt un realizēt līdz 2023. gada beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt