Pārtrauks ražot leģendāros aviolainerus «Boeing 747»

ASV kompānija "Boeing" paziņojusi, ka 2022.gadā pārtrauks būvēt leģendārās lidmašīnas "Boeing 747", ar kuru palīdzību savulaik notika revolūcija gaisa ceļojumos un tūrismā.

Aviolaineri "Boeing 747", kas tiek komerciāli izmantoti kopš 1969.gada, ar saviem četriem dzinējiem un lielo degvielas patēriņu vairs nespēj sacensties ar mūsdienu reaktīvajām lidmašīnām, kas ir daudz ekonomiskākas.

"Boeing 747"  bija pirmā lidmašīna, kas angliski tika iesaukta par "jumbo jet" jeb "milzu reaktīvo lidmašīnu". Tā bija pasaules lielākā pasažieru lidmašīna līdz 2007.gadam, kad apritē nonāca laineri "Airbus A380", kas savukārt tika iedēvēti par "superjumbo" un kurus pieprasījuma trūkuma dēļ plānots pārtraukt ražot nākamgad.

Tā kā "Boeing 747" tikai ekonomiskās klases konfigurācijā var uzņemt pat 600 cilvēku, šīs lidmašīnas demokratizēja gaisa ceļojumus, padarot tos lētākus pasažieriem.  Lidojumi uz ārzemju kūrortiem ar čārterreisiem kļuva daudz pieejamāki.

Pavisam uzbūvēts vairāk nekā 1500 lidmašīnu "Boeing 747"  - ne tikai pasažieru laineri, bet arī kravas un militārās transportlidmašīnas.

"Boeing 747" saviem lidojumiem izmanto arī ASV prezidents, un "Boeing" vēl ir jāizpilda  Savienoto Valstu valdības pasūtījums un jāpiegādā divas lidmašīnas "Boeing 747-8", kas nomainīs divas  "Boeing 747-200B", kuras pašlaik izmanto ASV valsts galva un to pavadošās personas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti